SMDK: İran Kan Üzerinden Nüfuz Artırıyor

26.08.2013 01:34
SMDK: İran Kan Üzerinden Nüfuz Artırıyor
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), İran'ı, "Suriyelilerin kanı üzerinden ticaret yapmak ve bölgedeki nüfuzunu arttırmak için Esed'le aynı safta yer alıdğını" belirtti.

SMDK Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Yardımcısı Rahim Safevi'nin öne sürdüğü, SMDK'nın Suriyeli vatandaşların ölümünden sorumlu olduğu iddialarına ilişkin, "Safevi'nin açıklamaları, Esed rejiminin suçlarını örtbas etmek, İran'ın 'suça destek siyasetini' gerekçelendirmektir. İran, Suriyelilerin kanı üzerinden ticaret yapıyor. Bölgede nüfuzunu arttırmak için, yönetimde kalmak adına en çirkin suçları işlemeye devam eden zorba Esed rejimi ile aynı safta yer alıyor" denildi.

İran'ın, Esed rejimine verdiği sınırsız askeri ve mali destekle Suriye'deki nüfuzunu arttırdığı ileri sürülen açıklamada, "İran, verdiği destek nedeniyle Suriye'de insanlık suçu işleyen Esed rejimine ortak oluyor" değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada ayrıca, "Bu tür ithamlar, uluslararası kanun önünde sorumluluktan kaçmak için yapılıyor" ifadesine yer verildi. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim