1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. SMDK Başkanı Muaz el-Hatib İstifa Etti
SMDK Başkanı Muaz el-Hatib İstifa Etti

SMDK Başkanı Muaz el-Hatib İstifa Etti

SMDK Başkanı Muaz el-Hatib, görevinden istifa etti.

A+A-

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Muaz el-Hatib, görevinden istifa etti.

Hatib, sosyal paylaşım sitesindeki kişisel hesabından yaptığı açıklamada, görevinden istifa ettiğini duyurarak, ''özgürce çalışmak istediğini ve bunun da resmi müesseselerde mümkün olmadığını'' belirtti.

Hatib şöyle devam etti:

''İşler kırmızı çizgilere dayanırsa istifa edeceğim konusunda halka söz vermiş ve Allah'a ahdetmiştim. İşte bugün sözümde durarak görevimden istifa ediyorum. Özgürce çalışmak istiyorum ve bu, resmi kurumların çatısı altında mümkün olmuyor. Bu yüzden istifa ediyorum. Biz makam ve mevkileri, ulaşılacak bir hedef değil, güzel işler yapmak için vesile olarak görüyoruz.''

İstifanın sebebi hükümet anlaşmazlığı

SMDK Sözcüsü Velid el-Bunni de Hatib'in istifasını doğrulayarak, Hatib'in, rejimin eli kana bulaşmamış temsilcileriyle müzakere yapılması amacıyla geçici hükümetin kurulmasının biraz ertelenmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti ve ''İstifanın sebebi geçici hükümet konusundaki anlaşmazlıktır'' dedi.

SMDK basın ofisi üyesi Soner Ahmed de Hatib'in görevinden istifa etmesinin SMDK'dan da istifa ettiği anlamına gelmediğine dikkati çekti. (AA)

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum