1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Sizden Gerçekten Korkulur!
Sizden Gerçekten Korkulur!

Sizden Gerçekten Korkulur!

Kerim Balcı Nusret Cephesi şahsında Suriye’de savaşan bütün mücahitlere tam tekmil bir iftira atıyor ama bunu yaparken suret-i haktan görünmeyi de ihmal etmiyor…

A+A-

Rıdvan Kaya’nın yorumu:

Zaman yazarı Kerim Balcı internet dedikodularından yola çıkıp, iftiranın dibini bulmuş!

Gülen medyası AK Parti’ye vuracağız derken tam bir iftira bültenine dönüşmüş durumda. Ve yine AK Parti’ye çakma kaygısıyla İslami değerlere, mücadelelere, kazanımlara karşı gayet pervasız, zalimane söylemler sergilemekten çekinmiyor.

Bu kervana İslami camiada Ortadoğu üzerine yazdığı ve Hamas’ı İsrail ile uzlaşmaya yanaşmadığından ötürü eleştiren yazılarıyla tanınan Kerim Balcı da katıldı ve bugün akıl ve vicdan sınırlarını tarumar eden bir yazı yazdı.

Yazısına güya Nijerya’da dinlediği bazı şeylerden dolayı büyük şaşkınlık ve üzüntüsünü belirterek başlamış. Şöyle diyor:

“…Ülkeden genç kızlar kaçırılıp Tunus’a, Libya’ya, Suriye’ye götürülüyorlar, sözde mücahitlerle günübirlik nikâhlanıyorlarmış. Geri dönebilenlerden on iki günde on iki farklı erkeğe nikâhlanıp boşananlar varmış. Bu birliktelikler sayesinde mücahitler duru zihinlerle, kalpleri temiz bir şekilde şehadete koşabiliyorlarmış… Geri kalan iğrençlikler edep dairesinde anlatılabilecek şeyler değil…”

Tüm yazılarında çok bilmiş bir eda ve büyük bir otorite havası estiren beyefendinin ifadelerine bir bakın hele: “nikahlanıyorlarmış”, “boşananlar varmış”, “koşabiliyorlarmış” … Bu masal üslubu da neyin nesi böyle! İtidalli gazetecilik, fikir namusu bu mu oluyor?

Bir yandan bunların iğrençlik olduğunu ve anlatmanın edep dairesini zorlayacağını ifade ediyor ama hemen bu notu düştükten sonra kimin niçin uydurduğu gayet aşikar bu rezil hikayeyi Suriyeli direnişçileri karalayarak devam ettiriyor:

“Benzer iğrençlikleri Suriye’de savaşan Nusret Cephesi’nin teröristleri hakkında da duymuş; ancak Selefîlerin böylesi bir şirrete bulaşabileceklerine ihtimal vermediğimden “Esed’in karalama kampanyasıdır” deyip geçmiştim. Cihâdü’n-nikâh adı verilen bu uygulamadan internete düşmüş Farsça bazı kliplerde bahsedildiğini gördüm sonra. Bunlar da Şiilerin Selefî düşmanlıklarının ürünü gibi gelmişti bana. Sonra gönüllü veya gönülsüz olarak cihâdü’n-nikâha bulaşmış kadınların şahitlikleri geldi.”

ABD’nin terör listesine aldığı Nusra’ya saldırmanın dayanılmaz hafifliği bu iftira sağanağını anlamlı kılıyor olmalı! ABD hedef göstermişse size geride kalmak yakışır mı, haydi durmayın, hücuma geçin!

Yazının Devamı… 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum