Siz Niye Devrim Yapmıyorsunuz?

05.06.2011 00:08
Siz Niye Devrim Yapmıyorsunuz?
Kuveyt’te 10 yaşındaki Mısırlı öğrenci Besim Fethi, öğretmenine “Siz neden devrim yapmıyorsunuz” diye sorunca okuldan atıldı. Babasına göre Besim, “devrim” ne bilmiyor.

Kuveyt'te 10 yaşındaki Mısırlı öğrenci Besim Fethi, öğretmenine, "Siz ülkenizde neden devrim yapmıyorsunuz" diye sorduğu için okuldan atıldı. El Şaya okulu 5. sınıf öğrencisi olan küçük Besim'in, babasının okul yönetimine başvurması üzerine, kovulma sebebi olarak, "isyanı teşvik etmek" suçlaması gösterildi.

Besim, tek bir sorusuyla Kuveyt çapındaki okullarda kara listeye alınırken, Kuveyt Üniversitesi'nde profesör olan babası ise, oğluna verilen ceza ve gerekçesini duyunca şaşkına döndüğünü anlatıyor. Kuveyt'in El Rai gazetesine konuşan baba, okul yönetiminin fikrini değiştirmek için elinden geleni yapmış; Besim'in 'devrim' kelimesinin anlamını bilmediğini, söylediklerinin sadece medyada duyduklarından ibaret olduğunu söylemiş, ancak faydası olmamış. Bu kez eğitim müdürlüğüne başvuran babaya, kararın geri alınamayacağı söylenmiş. Eğitim Bakanlığı'nda da aldığı cevap farklı olmayan Besim'in babası şimdi, Eğitim Bakanı ve Mısır elçiliğine şikâyetinin sonuçlarını bekliyor. TARAF

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim