Siyonistlerin Mescid-i Aksa Için Planladığı Proje

11.02.2013 06:23
Siyonistlerin Mescid-i Aksa Için Planladığı Proje
El-Aksa Vakfı İsrail'in Mescid-i Aksa yakınındaki sinagog projesi kapsamında sinagog, din okulu, polis karakolu, karşılama salonu ve sağlık tesisi yapacakları açıklandı

Kudüs'teki El-Aksa Vakıf ve Kültür Miras Kurumu, İsrail'in Mescid-i Aksa yakınında, Memluklular, Eyyübiler ve Osmanlılar döneminden kalan binaların yerine, bir sinagog, din okulu, polis karakolu, büyük bir karşılama salonu ve sağlık tesisi yapmayı planladığını bildirdi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Miras Kurumunda düzenlenen basın toplantısında, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya 50 metre mesafedeki Ağlama Duvarı (Burak Duvarı) yakınlarında başlattığı projenin ayrıntıları, harita, fotoğraf ve filmlerle anlatıldı.

Toplantıda, İsrail'in El-Mağaribe Mahallesi'nde, Memluklular, Eyyubiler ve Osmanlılar döneminden kalan binaların yerine, bir sinagog, din okulu, bir polis karakolu, büyük bir karşılama salonu ve sağlık tesisi yapmayı planladığı ifade edildi.

4 katlı bir bina olarak hazırlanan, toplam alanı bin 716 metrekare ve maliyeti 20 milyon dolar olan projenin uygulanması durumunda Mescid-i Aksa'yı 'büyük tehlikelerin' beklediği vurgulandı.

Müslüman-Hristiyan Kudüs ve Kutsal Yerleri Koruma Kurulu Genel Sekreteri Hanna İsa, 'İsrail, tüm İslam alemi ve Arap dünyasına meydan okuyarak Yahudileştirme siyasetiyle Mescid-i Aksa'da da istikrarsızlık yaratmaya çalışıyor. Türkiye'ye, Mısır'a sesleniyorum. Kudüs düşmeden, tarih bizi hesaba çekmeden harekete geçelim' dedi.

(AA)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim