1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistlerin Hava Saldırısında 2 Filistinli Şehit
Siyonistlerin Hava Saldırısında 2 Filistinli Şehit

Siyonistlerin Hava Saldırısında 2 Filistinli Şehit

Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi'nin kuzeyine bu sabah (27 Mart Pazar) düzenlediği hava saldırısında iki Filistinli şehit oldu ve bir Filistinli de ağır yaralandı.

27 Mart 2011 Pazar 16:50A+A-

Gazze'deki İlkyardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye, Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada işgal ordusu savaş uçağının Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cebaliya'da Es-Sikke caddesinde seyir halindeki bir otomobile füze attığını söyledi.

Ebu Silmiyye, saldırıda iki Filistinli vatandaşın hayatını kaybettiğini ve bir Filistinli vatandaşın da ağır yaralandığını bildirdi.

Şehitlerden birinin kimliğinin tespit edildiğini ve 21 yaşındaki Sabri Aseliyye olduğunun belirlendiğini ifade eden Ebu Silmiyye, diğer şehidin kimliğinin tespiti için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Siyonist işgal ordusunun hava saldırısı, Filistinli grupların işgal güçlerinin saldırılarını durdurması halinde ateşkes haline bağlı kalacaklarını ilan etmelerinin ardından geldi.

Siyonist işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne son on günde düzenlediği hava saldırılarında 12 Filistinli şehit olmuş ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 45 Filistinli de yaralanmıştı.

FEM

HABERE YORUM KAT