1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistler Zihinsel Engelli Genci Katletti
Siyonistler Zihinsel Engelli Genci Katletti

Siyonistler Zihinsel Engelli Genci Katletti

Siyonist İşgal Güçleri Tarafından Yaralanan Filistinli Genç Bu Sabah Şehit Oldu

A+A-

Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Bureyc Mülteci Kampı'nın doğusunda Siyonist işgal güçleri tarafından yaralanan ve kan kaybederek ölüme terk edilen zihinsel özürlü Filistinli gencin bu sabah (5 Kasım Pazartesi) erken saatlerde şehit olduğu bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin hastane kaynaklarından edindiği bilgiye göre, sağlık ekipleri 21 yaşındaki Ahmed En-Nebbahin isimli Filistinli gencin cesedini işgal güçlerinin belirlediği tampon bölgeye yaklaştığı gerekçesiyle işgal askerleri tarafından vurulduğu haberi ulaştıktan altı saat sonra bulabildi.

Siyonist işgal güçlerinin Filistinli genç kan kaybından ölene kadar ambulansların bölgeye yaklaşmasını engellediğini bildiren kaynaklar, Kızılhaç aracılığıyla yapılan girişimlerin de işgal güçlerince reddedildiğini açıkladı.

Siyonist işgal güçleri dün akşam Bureyc Mülteci Kampı'nın doğusunda dikenli tellere yaklaşan bir Filistinliye ateş açtığını duyurmuştu.

Siyonist işgal radyosu da işgal ordusunun dün akşam Gazze Şeridi'ni 1948'de işgal edilen topraklardan ayıran dikenli tellere yaklaşan bir Filistinli tespit ettiğini ve ateş açarak yaraladığını söyledi.

Bureyc Mülteci Kampı sakinleri ise Siyonist işgal ordusuna ait gözetleme kulelerinden ve işgal askerlerinin mevzilendiği yerlerden aydınlatma fişeklerinin atıldığını gördüklerini ve ateş açıldığını duyduklarını ifade etti.

 

HABERE YORUM KAT