1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Siyonistler Uzatmasın; Şartlarımızı Yerine Getirsin!”
“Siyonistler Uzatmasın; Şartlarımızı Yerine Getirsin!”

“Siyonistler Uzatmasın; Şartlarımızı Yerine Getirsin!”

Hamas Sözcüsü Zuhri, "Hamas'ın önceliği ateşkesin sağlanmasıdır ancak İsrail, görüşmeleri uzatmamalıdır. Ya isteklerimize cevap veren anlaşmaya varırız ya da anlaşma olmaz" dedi.

A+A-

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, "Hamas'ın önceliği ateşkesin sağlanmasıdır ancak İsrail, görüşmeleri uzatmamalıdır. Ya bize uygun ve isteklerimize cevap veren anlaşmaya varırız ya da anlaşma olmaz" dedi.

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde Filistinli gruplara destek amacıyla düzenlenen yürüyüşte konuşan Ebu Zuhri, Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "zafer kazandık" diyerek, halkına yalan söylediğini ancak hakikatte Filistin direnişinin zafer kazandığını söyledi.

Ebu Zuhri, "Gazze sınırına yakın Yahudi yerleşim bölgelerinde yaşayan İsrailliler, Netanyahu'nun sözüyle değil ancak Hamas'ın izniyle evlerine dönebilir" dedi.

"Bu saldırıları başlatan biz değiliz, İsrail'dir. Saldırılar başlamadan önce tırmanmasını istemediğimizi söyledik. Onun için direnişçiler karşılık vererek direndi ve direnmeye devam edecek" ifadesini kullanan Ebu Zuhri, şunları kaydetti:

"Hamas'ın önceliği ateşkesin sağlanmasıdır ancak İsrail, görüşmeleri uzatmamalıdır. Ya bize uygun ve isteklerimize cevap veren anlaşmaya varırız ya da anlaşma olmaz. Düşman da anlaşmazlığın sonuçlarına hazır olmalıdır. Bizim canlarımızı alsanız direnişin silahlarını alamazsınız, biz direnişle beraberiz."

İşgalci İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi'ne, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Bir ayı aşkın süren saldırıların ardından geçen hafta Filistinli gruplar ile İsrail arasında geçici ateşkes kararı alınmıştı.

 Saldırılarda şu ana kadar 2 bin 16 Filistinli şehit olurken, 10 bin 193 kişi de yaralandı.

 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT