Siyonistler Orduya Tam Yetki Verdi

27.06.2011 19:19
Siyonistler Orduya Tam Yetki Verdi
En az 10 gemiden oluşan yeni bir yardım filosunun, yarın Gazze'ye doğru yola çıkması bekleniyor. İsrail, müdahale için orduya tam yetki verdi.

Açık hapishane olarak nitelendirilen Gazze’ye uygulanan İsrail ablukasını kırmak ve Filistin halkına yardım ulaştırmak için oluşturulan filoya, Yunanistan, İspanya, Fransa ve İtalya’dan 10 kadar geminin katılması bekleniyor.

Yunanistan’ın çeşitli limanlarından demir alacak olan gemilerde, 22 ülkeden 350 ila 500 gönüllü olacak.

Gönüllüler arasında İsveçli ünlü gerilim romanları yazarı Henning Mankell, Amerikalı yazar Alice Walker ile Avrupa parlamentosundan 10 üye ve nazi soykırımından kurtulan bir Yahudi de var. Amerikan ordusundan albay rütbesindeyken ayrılan Anne Wright da Gazze yolcusu...

Gönüllülerin arasında geçen yılki filoya katılan, İsrail askerleri tarafından yaralanan Amerikalı Paul Larudee de bulunuyor. Larudee, Hamas ya da başka bir tarafı tutmadığını, sadece insan hakları için mücadele ettiklerini söylüyor.

Kıbrıs Rum Yönetimi’nin filoya limanlarına yanaşma izni vermemesi üzerine, gemiler Akdeniz’de uluslararası sularda buluşarak Gazze’ye ilerleyecek.

İsrail bakanlar kurulu, donanmasına, filoyu durdurmak için tam yetki verdi, ancak can kaybına yol açacak önlemlerden kaçınmasını istedi.  

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim