Siyonistler Mescid-i Aksa’ya Mayıs Ayında 415 Baskın Düzenledi

16.05.2016 20:33
Siyonistler Mescid-i Aksa’ya Mayıs Ayında 415 Baskın Düzenledi
Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya yaptıkları provokatif baskınları sürdürüyor.

Mayıs ayının başından bu yana Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilerin ve Yahudi rehberlerin sayısının 415'e ulaştığı bildirildi.

Quds Press Haber Ajansı, 16 Yahudi yerleşimcinin bu sabah (16 Mayıs Pazartesi) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan geçerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediğini ifade etti.

Haberde, aybaşından bu yana Mescid-i Aksa'ya 345 Yahudi yerleşimcinin yanında 70 Yahudi rehberin de baskın düzenlediği kaydedildi.

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimcilerin ve rehberlerin baskının ardından Es-Silsile Kapısı'ndan çıktıkları belirtildi.

Bu arada, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'ya girişler için uyguladığı kısıtlamaların devam ettiği ve Mescid-i Aksa'da itikâfa girerek baskınlara karşı direnmelerini engellemek için Filistinlilerin kimliklerine girişte el konulduğu ifade edildi.

Sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa'ya gelen cemaatin Yahudi yerleşimcilerin baskınlarını yüksek sesle tekbir getirerek protesto ettiği bildirildi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim