Siyonistler Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

07.05.2013 18:30
Siyonistler Mescid-i Aksaya Baskın Düzenledi
Yahudi yerleşimciler işgal güçleri himayesinde sık sık Mescid-i Aksa'ya provakatif baskınlar yapıyor.

İşgal güçleri bu sabah (7 Mayıs Salı) Mescid-i Aksa'da öğrenim gören erkek ve kız ilim öğrencilerinin Mescid-i Aksa'ya girmesine izin vermezken, Yahudi yerleşimciler Likud Partisi üyesi politikacı öncülüğünde ve işgal güçlerinin koruması altında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Yahudi yerleşimcilerin Likud Partisi Yehuda Celic öncülüğünde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediğini ve işgal güçlerinin Yahudi yerleşimcileri korumak için geniş güvenlik önlemleri aldığını, Mescid-i Aksa'da az sayıda cemaatin bulunduğunu söyledi.

Bu arada, Filistin Parlamentosu Kudüs Komitesi, yaklaşık 40 Yahudi yerleşimcinin bu sabah El-Meğaribe Kapısı'ndan iki grup halinde ve Likud Partisi liderleri öncülüğünde Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskını kınadı.

Kudüs Komitesi sözcüsü Gassan Eş-Şami tarafından yayınlanan ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, El-Meğaribe Kapısı'ndan Mescid-i Aksa'ya düzenlenen baskının Müslümanlara yönelik provokatif saldırıların devamı niteliğinde olduğu ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerin güvenliği gerekçe gösterilerek Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girmesinin engellendiğini belirten Eş-Şami, İsrail polisinin de Mescid-i Aksa'nın avlusundaki kız ve erkek ilim öğrencilerine karşı şiddet kullandığını söyledi.

Açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin baskınının Kudüs'ün tamamının işgalinin yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.

FEM

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim