Siyonistler Mescid-i Aksa'da Cuma’yı Engelledi

29.03.2013 18:19
Siyonistler Mescid-i Aksada Cuma’yı Engelledi
İşgalci İsrail güçleri, 50 yaşın altındaki Müslümanların Mescid-i Aksa'da Cuma namazı kılmalarına bu hafta da izin vermedi.

Sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alan Siyonist İsrail güçleri, son üç haftadır yürürlükte olan zulmü bu hafta da devam ettirerek, 50 yaş altındaki Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girişine engel oldu. Yasak nedeniyle çok sayıda Filistinli, eski şehrin sınırları dışındaki sokaklarda ve polis barikatlarının arkasında topluca Cuma namazı kıldı.

Mescid-i Aksa'nın kapılarından Nazır kapısına giden yolda, Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı sebilin önüne barikat kuran Siyonist İsrail polisiyle Filistinliler arasında kısa süreli bir arbede yaşandı.

Siyonist İsrail güçleri, yabancıların geçişi serbest olmasına rağmen yabancı ülke vatandaşlarının da Nazır kapısına giden yoldan geçişlerine izin vermeyerek, geçmek isteyen yabancılara da zor kullandı.

Mescid-i Aksa'nın başta Pamukçular kapısı olmak üzere çok sayıda kapısı, Cuma namazı süresince giriş çıkışlara kapatıldı. Kısıtlama nedeniyle Mescid-i Aksa içinde bulunan en büyük iki mescitten Ömer ve Mervan mescitleri ile kadınların Cuma günleri namaz kıldığı Kubbetu's-Sahra kısmen doldu.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim