1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistler İki Çocuğu Hapse Mahkum Etti
Siyonistler İki Çocuğu Hapse Mahkum Etti

Siyonistler İki Çocuğu Hapse Mahkum Etti

İşgal mahkemeleri Filistinli çocuklara taş attıkları gerekçesiyle ağır hapis cezaları veriyor.

A+A-

Kudüslü aile, İsrail mahkemesi tarafından işgal ordusuna ait askeri araçlara taş attıkları gerekçesiyle hapse mahkum edilen çocuklarını gözyaşları arasında işgal güçlerine teslim etti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin Kudüs'teki yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, El-Abbasi ailesi 14 yaşındaki Muhammed Sultan El-Abbasi ve 15 yaşındaki Eymen Semih El-Abbasi'yi bir buçuk yıllık hapis cezalarını çekmeleri için dün (18 Eylül Çarşamba) Kudüs'teki El-Meskubiyye Polis Merkezi'ne götürdü.

Aile, gazetecilere konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Çocuklarımızı kendi ellerimizle işgal güçlerine teslim etmek çok zor fakat buna mecburduk" dedi.

Oğulları Eymen ve Muhammed'in uyuşturucu kullanımı ve benzeri kötü alışkanlıkların yaygın olduğu İsrail'deki ıslahevlerinde tutulmasına karşı olduklarını bildiren aile, kendileri için zor olmasına rağmen oğullarının ıslahevinde tutulmaktansa hapiste yatmasını tercih ettiklerini ifade etti.

Aile, oğullarının geçen Kasım ayının başlarında gözaltına alındığını, Muhammed'in 4 gün ve Eymen'in iki hafta gözaltında tutulduktan sonra kefaletle ve ev hapsi şartıyla serbest bırakıldığını, o günden bu yana sadece duruşmalara katılmak için evden çıktıklarını söyledi.

FEM

HABERE YORUM KAT