1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistler Han Yunus'a Saldırdı, Şehit Sayısı 636'ya Çıktı!
Siyonistler Han Yunus'a Saldırdı, Şehit Sayısı 636'ya Çıktı!

Siyonistler Han Yunus'a Saldırdı, Şehit Sayısı 636'ya Çıktı!

Siyonist İsrail ordusunun Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un doğu kesimlerine düzenlediği saldırıda 1 Filistinli şehit oldu, onlarca kişi yaralandı. Şehit olanların sayısı 636'ya yükseldi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 06:53A+A-

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Han Yunus'un doğusundaki Huzaa ve Abasan beldelerine karadan ve havadan saldırı düzenledi. Hedef gözetmeksizin rastgele düzenlenen saldırılarda bomba ve silahların yanı sıra gaz da kullanıldığı ifade edildi.

Saldırıda, 1 Filistinli şehit oldu, onlarca kişi yaralandı. Siyonist İsrail'in karadan ve havadan yürüttüğü saldırılarda ayrıca pek çok ev ile tarım arazileri zarar gördü.

Bölge sakinleri, Huzaa beldesindeki ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ettiklerini belirterek, Siyonist İsrail'in ölü ve yaralıları çıkarmak için ambulans ve sivil savunma ekiplerinin bölgeye girmesini engellediğini söyledi. 

Şehit sayısı 636'ya ulaştı

Han Yunus'un doğu bölgelerinde, Siyonist İsrail askerleri ile Filistinli direniş grupları arasında çatışmaların devam ettiği kaydedildi. 

Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye yönelik saldırılarında şehit olanların sayısının 636'ya, yaralananların ise 4 bin 40'a yükseldiğini ifade etti. 

HABERE YORUM KAT