1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistler Filistinlilerin Kortejine Saldırdı: 60 Yaralı
Siyonistler Filistinlilerin Kortejine Saldırdı: 60 Yaralı

Siyonistler Filistinlilerin Kortejine Saldırdı: 60 Yaralı

Siyonist işgal güçlerinin bugün öğleden hemen önce Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun geçidi yakınlarında dönüş yürüyüşüne katılanların üzerine ateş açması sonucu çoğunluğu çocuklardan oluşan 60 Filistinli yaralandı.

15 Mayıs 2011 Pazar 16:12A+A-

Sağlık Hizmetleri sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye, Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdiği bilgide, işgal güçlerinin Filistinlilerin üzerine top mermisi ve otomatik silahlarla ateş açtığını ve şu ana kadar 60 Filistinlinin yaralandığını söyledi.

Ebu Silmiyye, yaralıların durumları hakkında da bilgi vererek, yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu, diğerlerinin yarasının ise hafif ve orta derecede yaralar olarak değiştiğini belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Siyonist işgal güçlerinin Filistinlilere doğru beş top mermisi attığını ve yürüyüş konvoyunun etrafına yoğun şekilde otomatik silahlarla ateş açıldığını, ambulansların olay yerine akın ettiğini ve yaralıların çevredeki hastanelere kaldırıldığını söyledi.

Binlerce Filistinlinin İslami ve ulusal hareketlerin çağrısıyla yapılan yürüyüşe katıldığı, Filistin bayraklarıyla ve 1948'de işgal edilen topraklara dönüşü simgeleyen anahtarlar taşıdığı ifade edildi.

Yürüyüşe ayrıca geçtiğimiz günlerde Filistin halkına destek için Gazze Şeridi'ne gelen onlarca İtalyan aktivistin de iştirak ettiği öğrenildi.

FEM

HABERE YORUM KAT