1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistler Açlık Grevindeki Esirlere Saldırdı
Siyonistler Açlık Grevindeki Esirlere Saldırdı

Siyonistler Açlık Grevindeki Esirlere Saldırdı

Filistin Halk Kurtuluş Cephesine bağlı Filistinli Esir Komitesi, İsrail işgal rejiminin Mecdu cezaevinde açlık grevindeki mensuplarının işgal güçlerinin saldırısına uğradığını duyurdu.

A+A-

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Filistinli Esir Komitesi şunları belirtti:

“İşgalcinin insanlık dışı uygulamalarına boş mide ve bağırsakla karşı koyan kahraman esirlerin iradesini kırmak isteyen işgal güçleri esirlere saldırdı. Saldırıda başta Halk Cephesi komutanlarından Hasan Fatafita, Sabit Nassar ve Feza Zeğibi’i olmak üzere birçok kişi darp edildi.”

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre, kendilerine bağlı esirlerin hücrelerinden alınıp başka yerlere götürüldüğünü belirten komisyon, İsrail cezaevi idaresinin esirlere tehditler savurduğunu ifade etti.

Diğer taraftan Esirleri Savunma Merkezi ise esirlerin durumuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında İsrail cezaevlerinde bulunan Filistinli esirlerin yüksek morale sahip olduklarını, esirlerden aldıkları mektuplarda cezaevi idaresinin açlık grevini sonlandırmakta aciz kaldığının ve talepleri kabul edilinceye kadar direnişe devam edeceklerinin ifade edildiğini kaydetti.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Siyonist cezaevi idaresi defalarca esir liderleriyle önce açlık grevini engellemek, ardından da sonlandırmak için görüştü. Ama bir sonuç alamadı. Çünkü esirler, talepleri kabul edilinceye kadar geri adım atmayacaklarını ve bu eylemi sonlandırmaya da açlık greviyle ilgili komisyonun karar vereceğini söylediler. Bize ulaştırdıkları bilgide ise esirler, haklı talepleri için başlattıkları açlık grevinin ellerindeki tek silah olduğunu ve talepleri kabul edilinceye kadar da bunu sürdüreceklerini ifade ettiler.”

  

HABERE YORUM KAT