1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistler 5 Hamas Liderini Tutukladı
Siyonistler 5 Hamas Liderini Tutukladı

Siyonistler 5 Hamas Liderini Tutukladı

Hamas hareketine karşı baskılarını sürdüren işgal güçleri biri vekil 5 Hamas liderini tutukladı.

A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a karşı baskılarına devam eden işgal rejimi bugün sabah erken saatlerde Batı Yaka’da hareketin lider ve mensuplarına karşı sürdürdüğü baskınlarda hareketin bölgedeki liderlerinden milletvekili Muhammed Cemal En-Netişe, Abdulhalık En-Netişe ve Dr. Emced El-Hamudi, Cevad El-Caberi ve Şeyh Tahsin Şavur’u El-Halil’de tutukladı.

Dün gece saat 01:00 civarından Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde ikamet eden milletvekili Cemal En-Netişe’nin ikamet ettiği İsa mahallesini çok sayıda askerle basan işgal ordusu, evde arama yaptı. Vekilin özel evraklarına el koyup, bilgisayar ve cep telefonunu da aldıktan sonra kendisini de gözaltına aldı.

Hamas’ın bölgedeki önemli liderlerinden olan Dr. Emced El-Hamuri’nin eşi ise şu bilgiyi verdi: “İşgal güçleri El-Halil şehrinin orta bölgesinde bulunan Ayn Sare mahallesindeki evimize bugün (27 Mart Salı) sabah erken saatlerde baskın düzenledi. Evde arama yapıp terör estiren işgal askerleri daha sonra eşimi alıp bilinmeyen bir yere götürdü.” El-Hamuri daha önce hem işgal ordusu hem de Abbas güçleri tarafından tutuklanmıştı.

Diğer taraftan tutuklanan Şeyh Abdulhalik En-Netişe’ye yakın kaynaklar ise verdikleri bilgide, bugün sabah erken saatlerde El-Halil şehrinin güneyinde bulunan El-Havuz mahallesini basan işgal güçlerinin evde arama yaptıktan sonra Şeyh En-Netişe’yi tutukladığını ifade etti.

Şeyh En-Netişe on yıllık esaretin ardından 28 Mart 2012 tarihinde özgürlüğe kavuşmuştu.

İşgal güçleri bugün yaptığı baskınlarda ayrıca yine El-Halil şehrinde eski esirlerden komutan Cevad El-Caberi ile şehirdeki İslami Hayır Derneği Müdürü Şeyh Tahsin Şavur’u tutukladı.

FEM

HABERE YORUM KAT