1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Siyonist Yazardan Övgü: İsrail, Gülen'e Şükran Borçlu
Siyonist Yazardan Övgü: İsrail, Gülen'e Şükran Borçlu

Siyonist Yazardan Övgü: İsrail, Gülen'e Şükran Borçlu

Siyonist kalemlerden Alon Goshen-Gottstein, FETÖ liderinin yıllardır İsrail'in varlığına karşı ilkeli bir duruş sergilediğini belirterek, Gülen cemaatine İsrail'in çok şeyi borçlu olduğunu belirtti.

A+A-

Türkiye'deki askeri darbe girişimi sonrası ABD ve İsrail basınında FETÖ liderine destek büyüyor. Siyonist kalemlerden Alon Goshen-Gottstein, İsrail'in Gülen'e çok şey borçlu olduğunu belirrtiği bir yazı kaleme aldı. Önemli siyonist kalemlerden kabul edilen Goshen-Gottstein, bütün Ortadoğu'nun Gülen hareketine karşı başlatılan girişimlerden büyük endişe duyması gerektiğini de söylüyor

İsrail-Türkiye ilişkilerinde dönüm noktasının Mavi Marmara hadisesi olduğunun altını çizen Goshen-Gottstein, Timesofisrael'de yayınlanan yazısında şu vurgularda bulunuyor: "Fethullah Gülen, Erdoğan ile en yakın olduğu dönemde bile Mavi Marmara gemisinin gönderilmesine karşı çıktı. İsrail'in egemenlik hakkına vurgu yaparak, Gazze'ye gidecek yardım kampanyası için devlet otoritesiyle işbirliği yapılması gerektiğini söyledi. Bu eleştiri Erdoğan'ı çok sinirlendirmişti. Aslında bu iki liderin arasının bozulmasına yol açan ilk süreçti."

Fethullah Gülen'in zorlu bir dönemde İsrail'in varlığına sahip çıkarak ilkeli bir duruş sergilediğini belirten Goshen-Gottstein, "Zor zamanda bu duruşundan dolayı İsrail, bu Müslüman sese çok şey borçlu" dedi.

FETÖ liderinin dünyadaki ılımlı Müslümanların sesi olduğunu belirten yazara göre, "Gülen'in görüşleri yıllardan beri aynı. Teröre ve şiddete karşı, insan hakları konusunda saygılı dini lider" nitelemesinde de bulundu. Gülen cemaati ile dostluğunun 20 yılına dayandığını belirten yazara göre, İsrail'in Ortadoğu'da bulabileceği en güvenilir dostlarının FETÖ üyeleri olduğunu ihsas ettirdi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum