1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist Vekil Gazze’nin İşgal Edilmesini İstedi
Siyonist Vekil Gazze’nin İşgal Edilmesini İstedi

Siyonist Vekil Gazze’nin İşgal Edilmesini İstedi

İsrailli milletvekili, işgal ordusundan Gazze’yi tekrar işgal etmesini istedi.

26 Kasım 2013 Salı 18:50A+A-

İşgal rejimi İsrail parlamentosu Knesset üyesi Moti Yogev  Filistin devletinin kurulmasının İsrail devleti için sürekli bir  tehdit oluşturacağını belirterek, İsrail’in Batı Yaka kadar Gazze’ye de hakim olması gerektiğini söyledi. İki devlet düşüncesinin de İsrail'in güvenliğini tehdit ettiğini ifade eden İsrailli milletvekili, işgal ordusundan Gazze’yi tekrar işgal etmesini istedi.

İsrail Kanal-7 televizyonu, aşırı sağcı Yogev’in yaptığı açıklamada, “Filistinliler sürekli bize düşmanlarımız olduğunu hatırlatıyorlar. Gazze’den çıktığımız günden beri Hamas ve diğer örgütler güçlenerek büyüyorlar. Önümüzdeki dönemde çıkabilecek bir savaş çok daha ağır ve çetin geçecek. Onlar durmadan tünel kazıyorlar. İsrail’e kadar uzanacak tüneller için her gün 1000 kişi çalışıyor. Gelecek savaşlara hazırlanan bu insanlarla birlikte yaşamak mümkün değil. O nedenle bu sorunun kökünden çözülmesi gerekir” dediğini aktardı.

Yahudi Evi Partisi'ne mensup Yogev yaptığı açıklamanın devamında, tünellerin ölüm tuzakları olduğunu dolayısıyla askerlerin tünellere girmemesi gerektiğini, tünellerin tespit edilip havaya uçurulması gerektiğini belirterek, Gazze’yi teslim almaktan başka çare olmadığını, Mısır’ın iyice izole ettiği Gazze ele geçirilmezse oradan çıkacak büyük kıvılcımı birlikte seyredeceklerini iddia etti.

FİEM

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT