Siyonist İsrail'in Şiddeti Londra'da Protesto Edildi

18.10.2015 00:51
Siyonist İsrail'in Şiddeti Londra'da Protesto Edildi
İsrail'in Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de başvurduğu şiddet ile Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri Londra'da protesto edildi.

İsrail Büyükelçiliği önünde Friends of Al-Aqsa, Palestinian Forum in Britain, Musliam Association of Britain ve Stop The War Coalition örgütlerinin düzenlediği eyleme binlerce gösterici katıldı.

"Filistin ağlama, seni hiç bırakmayacağız", "Binlerceyiz, milyonlarcayız, hepimiz Filistinliyiz" sloganlarının atıldığı gösteride, İngiliz hükümetin de İsraile baskı uygulaması istendi.

Gösteride söz alan "Stop The War Coalition" temsilcisi sendikacı Andrew Murray, "Filistin'de adalet yerini bulmadıkça barış olmayacak" dedi.

Murray, "Filistin halkı için adalet sağlanmadıkça da bizler Londra'nın sokaklarında ve bütün Britanya'da Filistin halkıyla dayanışmamızı göstermeyi ve Filistin özgürdür demeyi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Gösteriye destek veren eski milletvekili George Galloway de yaptığı açıklamada, "80 yıldır yasadışı, vahşi işgalin acısını çeken insanların yanındayız. Artık yeter. 1943'te Varşova getosundaki Yahudiler gibi onlar da ayakları üzerinde ölmenin, dizlerinin üzerinde yaşamaktan daha iyi olduğuna karar verdiler" değerlendirmesini yaptı.

Eyleme destek veren bir İngiliz kadın gösterici de her normal insanın bu gösteriye katılmak isteyeceğini düşündüğünü belirterek, "Filistin işgal altında, 2007'den bu yana Gazze abluka altında, İsrail ise insanları bombalıyor, hapse atıyor, öldürüyor. Bizim Batılı hükümetlerimiz de onu destekliyor. Bu bitmeli" diye konuştu.

"Hükümetim benim adıma konuşmuyor" diyen kadın gösterici, "Ben İsrail'in işlediği savaş suçlarının hesabını vermesini istiyorum. Filistinin özgür olmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Gösteri esnasında İsrail büyükelçiliği önünde polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü. Yaklaşık 3 saat süren gösteriye, yoldan geçen araçların da yer yer korna çalarak destek verdiği görüldü.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim