1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist İsrail'in Ezan Saldırısı
Siyonist İsrail'in Ezan Saldırısı

Siyonist İsrail'in Ezan Saldırısı

Siyonist İsrail'in, Kudüs'te 'gürültü' gerekçesiyle ezan sesini kısacağı bunun için 200 mescit ve camide incelemeler yaptığı bildiriliyor.

A+A-

Kudüs ve Kutsal Mekanlara Destek için İslam-Hristiyan Komisyonu, İşgalci çetenin, gürültüye sebep olduğu gerekçesiyle şehirde "ezan sesini kısmak için" hazırlık yaptığı uyarısında bulundu. 

Komisyondan yapılan yazılı açıklamada, "Kudüs şehri, her gün kutsalların çiğnenmesi ve mescitlerin saygınlığının ihlal edilmesi şeklinde yeni bir tehlikeyle karşı karşıya kalıyor. İsrail, İslamiyet'e ait sembolleri ortadan kaldırıp Yahudi kimliğini ön plana çıkararak, Kudüs'ü Yahudileştirmeyi hedefliyor" denildi.

Birkaç ay içinde söz konusu planın uygulamaya konulacağı öne sürülen açıklamada, bu amaçla Doğu Kudüs'te 200 mescit ve camide incelemeler yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, komisyonun genel sekreteri Hanna İsa'nın "Ezan sesinin kısılması yeni bir saldırı ve uluslararası insan haklarının açık bir ihlalidir. İsrail'in, Müslüman ve Hristiyanlara ait ibadet yerleri ve kutsallarına yönelik keyfi uygulamalar üzerine kurulmuş siyasetinin devam etmesi söz konusu dinleri de ihlal anlamı taşır" ifadelerine yer verildi.

Siyonist medyada daha önce, Kudüs belediyesinin, ezan sesini kısmak amacıyla çalışmalar yürüttüğü şeklinde haberler yer almıştı.

 

HABERE YORUM KAT