1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist İsrail'den Bebek Katili Yahudi'ye Skandal Ceza
Siyonist İsrail'den Bebek Katili Yahudi'ye Skandal Ceza

Siyonist İsrail'den Bebek Katili Yahudi'ye Skandal Ceza

İsrail, Temmuz ayında Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evi yakan ve evdeki 18 aylık bebek ile babasının ölümüne neden olan Yahudi'ye 6 ay Batı Şeria'ya girmeme cezası verdi.

A+A-

Temmuz ayında Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evin Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanması olayıyla ilgili bir Yahudi yerleşimciye "6 ay Batı Şeria'ya girmeme" cezası verildiği belirtildi.

İsrail ordu radyosunda yer alan haber göre, Nablus kentinin Duma beldesinde 18 aylık bebek Ali Devabişe ve babası Saad Devabişe'nin (31) ölümüne neden olan kundaklama olayıyla ilgili yargılanan bir Yahudi yerleşimciye 6 ay boyunca Batı Şeria'ya girmeme ve 3 ay ev hapsi cezası verildi.

devabise2.jpg

Geçtiğimiz Temmuz ayında Batı Şeria'da Yahudilerin saldırısına uğrayarak öldürülen 18 aylık bebek Ali Devabişe

Ayrıca olayla bağlantılı olduğu belirtilen 21 aşırı sağ görüşlü İsrailliye de çeşitli idari cezalar verildi.

Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evin 31 Temmuz sabahı Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanması sonucu ailenin 18 aylık bebeği yanarak hayatını kaybetmiş, 31 yaşındaki baba Saad Devabişe de daha sonra tedavi gördüğü hastanede vefat etmişti. Bebeğin annesi ve 4 yaşındaki ağabeyi de yaralanmıştı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum