1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist İsrail Yine BM Okulunu Vurdu
Siyonist İsrail Yine BM Okulunu Vurdu

Siyonist İsrail Yine BM Okulunu Vurdu

Siyonist İsrail ordusunun, Refah'ta sığınmacıların bulunduğu Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'na ait okula düzenlediği saldırıda 10 kişi şehit oldu, 50 kişi yaralandı.

A+A-

Siyonist İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin Refah kentinde sığınmacıların bulunduğu Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'na (UNRWA) ait okula düzenlediği saldırıda, ilk belirlemelere göre 10 kişi şehit oldu, 50 kişi yaralandı.

Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El-Kudra, yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail ordusunun sığınmacıların bulunduğu UNRWA'ya ait "Enes el-Vezir" adlı okula saldırı düzenlediğini belirtti.

Saldırıda şehit olan 10 kişinin cenazesi ile 50 yaralının Refah'taki Kuveyt Hastanesi'ne getirildiğini bildiren Kudra, yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğunu ve ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini dile getirdi.

Siyonist İsrail'in, bombalardan kaçan ailelerin sığındığı bir okulu vurarak "yeni bir katliam" gerçekleştirdiğini ifade eden Kudra, Gazze'de Siyonist İsrail saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan yaklaşık 250 bin kişinin sığınmacı durumunda olduğuna işaret ederek, BM'den bu kişilerin korunması konusunda üzerine düşeni yapmasını istedi.

Refah kentindeki Ebu Yusuf en-Neccar Hastanesi'nin İsrail saldırıları nedeniyle boşaltıldığını hatırlatan Kudra, bölgede ölü ve yaralıların her geçen dakika arttığını, kentte bulunan Kuveyt Hastanesi'nin kapasitesinin ise çoktan dolduğunu ve yeni gelen vakalara cevap veremediğini belirtti.

HABERE YORUM KAT