1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist İsrail Yasak Silah ve Roketler Kullandı
Siyonist İsrail Yasak Silah ve Roketler Kullandı

Siyonist İsrail Yasak Silah ve Roketler Kullandı

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında, yasak silah ve roketler kullandığı belirtti.

A+A-

Filistin Sağlık Bakanlığı'nın Gazze'deki Bakan Yardımcısı Yusuf Ebu Riş, Gazze Şifa Hastanesi'nde dün gece geç saatlerde düzenlediği basın toplantısında, "İsrail uluslararası yasak silah ve roketler kullandı" dedi.

Ebu Riş, Gazze hastanelerinin yaralı ve şehitlerle dolup taştığını söyleyerek, Siyonist İsrail'in saldırılarında şehit olanların sayısının 150'yi geçtiğini belirtti. 

Basın toplantısında konuşan Ebu Riş, hastanelerde çalışan tıp ekiplerinin yaralı ve şehitlerin vücutlarındaki yaraların uluslararası kullanımı yasak silahların açtığı yara ve parçalanmalarla örtüştüğünü bildiğini ifade etti. Sağlık Bakan Yardımcısı, Gazze'de bulunan yabancı doktorların da Siyonist İsrail'in Gazze'ye fırlattığı füze ve roketlerin uluslararası yasak silahlardan olduğunu tekit ettiklerini sözlerine ekledi.

Siyonist İsrail'in sivilleri merhamet dışı ve vahşice yollarla hedef almayı kasıtlı yaptığını söyleyen Ebu Riş, saldırılarda şehit olanların yüzde 40'nın kadın ve çocuklardan oluştuğunu ve kadın ve çocuk yaralılarının yüzde 62 oranında olduğuna dikkat çekti. 

Ebu Riş, abluka altındaki Gazze'de sağlık hizmetleri ve sektörünün mütevazı durumundan dolayı ölü sayısının artabileceği uyarısında bulundu.

Gazze'ye saldırının sürmesinden dolayı hastanelerde yoğun bakım ünitelerinde yer kalmadığını ifade eden Ebu Riş, artık morglarda da boş yerin kalmadığını vurguladı. Saldırıların Bakanlığın kaynaklarını tamamen tüketmeye götürdüğünü söyleyen Ebu Riş, Bakanlığı çok durumda bıraktığına ve tüm sağlık sistemini tehdit ettiğine dikkati çekti.

HABERE YORUM KAT