1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist İsrail, Vefa Hastanesi’ni Bombaladı
Siyonist İsrail, Vefa Hastanesi’ni Bombaladı

Siyonist İsrail, Vefa Hastanesi’ni Bombaladı

Siyonist İsrail ordusu, yaşlılar için rehabilitasyon merkezi olarak kullanılan Vefa Hastanesi’ni bombaladı.

A+A-

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’nde yaşlılar için rehabilitasyon merkezi olarak kullanılan Vefa Hastanesi’ni hedef aldığı bildirildi.

Vefa Hastanesi Müdür Yardımcısı Eymen Anber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail topçu birlikleri tarafından düzenlenen saldırıda, ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti.

Hastanenin, Filistinli gruplarla bir bağının olmadığına, sadece hareket edemeyen engelli yaşlı hastaların rehabilitasyonu için kullanıldığına dikkati çeken Anber, "İsrail, cuma gününden bu yana beşinci kez hastaneyi bombaladı. Saldırı sırasında hastalar büyük panik yaşadı. Binada geniş çapta hasar meydana geldi" dedi.

Otuz yaşlı hastanın kaldığı rehabilitasyon merkezinde cuma gününden bu yana ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, Venezuela ve İsveç'ten de 8 aktivistin dayanışma amacıyla bulunduğu bilgisi veren Anber, üst katların hedef alındığı saldırılar neticesinde hastaların, hemşirelerin ve ekipmanların birinci kata taşındığını aktardı.

 İsrail'in, saldırıdan önce hastanenin tahliye edilmesini istediğini ancak hastaların hastaneden ayrılmayı kabul etmediklerini belirten Anber, bu talebi reddettiklerini ve görevlerine devam edeceklerini dile getirdi.

18 lise öğrencisi şehit oldu

Bu arada Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı, 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye düzenlenen saldırılarda 18 lise öğrencisinin şehiit olduğunu duyurdu.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, "saldırılarını şiddetlendiren işgal güçlerinin bütün uluslararası anlaşmaları çiğneyerek çocukları ve öğrencileri öldürdüğü, okul, hastane ve camileri hedef aldığı durumun uluslararası müdahaleyi gerektirdiği" belirtildi.

HABERE YORUM KAT