Siyonist İsrail, TRT Kamerasına El Koydu

31.12.2010 00:10
Siyonist İsrail, TRT Kamerasına El Koydu
Siyonistlerin işgal ettiği topraklarda iş yapan Yılmazlar Group İnşaat adlı Türkiyeli firmanın davetlisi olarak giden habercilere müdahele gerginlik yarattı.

TRT'den yapılan açıklama şöyle:

Üç günlük ziyaretin ardından ülkeyi terk etmeye hazırlanan basın mensupları saatlerce aramadan geçirildi. Bu arada TRT Haber ekibi bugüne dek benzerine pek rastlanılmayan bir uygulamayla karşı karşıya kaldı.

İsrailli güvenlik görevlileri ekibin kamerasına el koymak istedi. Muhabir Ayşen Yılmaz ve kameraman Fatih Aslan duruma tepki gösterdi.

Buna karşın İsrailli yetkililer ısrarlı tavırlarını sürdürerek bir tutanakla kameraya geçici bir süreliğine el koyduklarını bildirdiler.

TRT ekibi kamerasız bir şekilde Türkiye'ye geri dönemeyeceklerini belirtince "dilediğiniz kadar burada kalabilirsiniz ama bu işlemin ne kadar süreceği belli olmaz" cevabını aldılar.

Bu tavır karşısında haberciler Ankara Merkez'deki yöneticilere de danışarak ellerindeki tutanakla birlikte Türkiye'ye dönmek durumunda kaldı.

TRT yönetiminin yaşanan süreçten çok rahatsız olduğu, kurumda sürecin basın özgürlüğü ve misafirperverlikle asla bağdaştırılamayacağının dile getirildiği öğrenildi.

TRT ayrıca konuyla ilgili olarak İsrail Büyükelçiliği nezdinde girişim başlattı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim