1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist İsrail Polisi İki Türkiyeliyi Gözaltına Aldı
Siyonist İsrail Polisi İki Türkiyeliyi Gözaltına Aldı

Siyonist İsrail Polisi İki Türkiyeliyi Gözaltına Aldı

​​​​​​​Siyonist İsrail polisinin, akşam namazından sonra Mescid-i Aksa’nın Kattanin (Pamukçular) Kapısı'nda bir grup Türkiye vatandaşıyla yaşanan arbedede iki Türk’ü gözaltına aldığı bildirildi.

22 Aralık 2017 Cuma 21:24A+A-

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Türkiye bayrağı baskılı tişört giyen ve fes takan, aralarında çocukların da bulunduğu bir grup Türkiye vatandaşının Mescid-i Aksa’ya çıkan Pamukçular Çarşısı'nda Siyonist İsrail polisi tarafından Harem-i Şerif’e girmeleri engellendi.

Siyonist İsrail polisinin, Türkiye vatandaşlarını durdurarak Türkiye bayrağı baskılı tişörtleri çıkarmalarını aksi takdirde Mescid-i Aksa’ya giremeyeceklerini söylediği belirtildi.

Bunun üzerine tepki gösteren gruba, Siyonist İsrail polisinin müdahale ettiği ve yaşanan arbedenin ardından iki Türkiye vatandaşının gözaltına alındığı kaydedildi.

Gözaltına alınan Türklerin, Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmek için Belçika’dan geldikleri ve çifte vatandaşlık sahibi oldukları öğrenildi.

Siyonist İsrail polisi şu ana kadar olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmazken, gözaltına alınanların Abdullah Kızılırmak ile Mehmet Kargılı olduğu belirtildi.

HABERE YORUM KAT