1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist İsrail Cibaliya Mülteci Kampını Vurdu
Siyonist İsrail Cibaliya Mülteci Kampını Vurdu

Siyonist İsrail Cibaliya Mülteci Kampını Vurdu

Gazze'ye yönelik saldırılarda şehit sayısı bin 916'a yükseldi.

A+A-

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, Siyonist İsrail savaş uçaklarının Cibaliya Mülteci Kampı'ndaki bir eve düzenlediği saldırıda 1 kişinin şehit olduğunu, 7 kişinin yaralandığını belirtti.

Daha önce Siyonist İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda şehit sayısının bin 908'e yükseldiğini ifade eden Kudra, yapılan tetkikler neticesinde şehit sayısının bin 908 değil, bin 916 olarak tespit edildiğini söyledi.

Kudra, "Bakanlık tarafından şehit sayısı bin 916, yaralı sayısı ise 9 bin 868 şeklinde düzeltilmiştir" dedi.

13 Yaşındaki Kız Çocuğu Hedef Alındı

Gazze'de Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, Siyonist İsrail'in Gazze'nin Refah kentinde bir eve düzenlediği saldırıda, 13 yaşındaki kız çocuğu Aye eş-Şair'in şehit olduğunu belirtti.

UÇAKLAR CAMİLERİ VURDU

Siyonist İsrail savaş uçaklarının Gazze'de 3 camiyi bombaladığı, camilerden birinin tamamen yıkıldığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre; Siyonist İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin ez-Zeytun Mahallesinde bulunan Hasan el-Benna camisini bombalaması sonucu, cami tamamen yıkıldı. Caminin çevresindeki evler de büyük zarar gördü.

Ayrıca en-Nuseyrat Mülteci Kampındaki eş-Şüheda ve el-Kassam camilerinin vurulduğu, camilerin büyük kısmının hasar gördüğü belirtildi.

Öte yandan Siyonist İsrail savaş uçaklarının, Gazze, Han Yunus ve Refah kentlerinde bazı evleri hedef alarak düzenlediği saldırılarda, 6 evin tamamen yıkıldığı kaydedildi.

Gazze'de şu ana kadar 64 cami tamamen yıkıldı

Siyonist İsrail'in bir ayı aşkın süredir Gazze'ye düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 64 caminin tamamen yıkıldığı bildirildi.

Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 7 Temmuz'dan bu yana devam eden Siyonist İsrail saldırılarında şu ana kadar Gazze'de 64 caminin tamamen, 150'sinin ise kısmen yıkıldığı belirtildi.

Siyonist İsrail savaş uçakları bu sabah Gazze'deki En-Nuseyrat Mülteci Kampı'nda 2, Ez-Zeytun Mahallesi'nde ise 1 camiyi bombaladı.

HABERE YORUM KAT