1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Siyonist İsrail Çetesi İle Normalleşme Anlaşması TBMM'de Kabul Edildi
Siyonist İsrail Çetesi İle Normalleşme Anlaşması TBMM'de Kabul Edildi

Siyonist İsrail Çetesi İle Normalleşme Anlaşması TBMM'de Kabul Edildi

Türkiye Cumhuriyeti ile Siyonist İsrail çetesi Arasında Tazminata İlişkin Usul Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

A+A-

Anlaşmaya göre Siyonist çete, 31 Mayıs 2010 tarihinde yaşanan Mavi Marmara katliamında yakınlarını kaybeden ailelere tazminat olarak, Türkiye tarafından açılacak bir hesaba 20 milyon dolar ödeme yapacak. Bu meblağ, defaten ödenecek.

Türkiye, bu meblağın havale edileceği banka hesabını diplomatik kanallardan bildirecek. Siyonist çete ile anlaşmanın yürürlüğe giriş tarihini takip eden 25 iş günü içinde parayı bu hesaba havale edecek.

Söz konusu meblağın dağıtımı, benimsenebilecek dağıtım yöntemlerine uygun şekilde münhasıran Türkiye'nin yetkisinde olacak ve bu konuda Siyonist İsrail Hükümeti için herhangi bir sorumluluk doğmayacak.

Mavi Marmara Saldırganları Hukuki ya da Cezai Sorumluluktan Muaf Olunacak

Türkiye ve Siyonist İsrail, diğer tarafa veya diğer taraf adına hareket edenlere hukuki veya başka bir sorumluluk yüklemeyecekleri ve bu anlayışın, taraflardan herhangi birinin ya da taraflar adına hareket edenlerin cezai veya hukuki sorumluluğu kabul ettiği veya üstlendiği şeklinde yorumlanmayacağı hususlarında mutabık kaldı.

Anlaşma, Mavi Marmara saldırını gerçekleştiren ve emreden Siyonistlerin, Türkiye Cumhuriyeti veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek veya tüzel kişileri tarafından Mavi Marmara hadisesiyle ilgili kendilerine yönelik doğrudan ya da dolaylı olarak Türkiye'de yapılmış veya yapılacak her türlü hukuki ya da cezai talebe ilişkin her türlü sorumluluktan tamamen muaf tutulmalarını sağlayacak.

Herhangi bir gerçek veya tüzel kişisi tarafından veya bu kişiler adına, Siyonist İsrail Hükümeti veya gerçek veya tüzel kişilerine karşı herhangi bir para talebi öne sürülmesi veya taleplerin sürdürülmesi halinde, yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, Siyonist İsrail Hükümeti, onun adına hareket edenler veya Siyonist İsrail’in tüm kayıpları, masrafları, hasarları ve harcamaları Türkiye Hükümeti tarafından karşılanacak.

Bu anlaşma, tarafların yürürlük için gerekli iç hukuk usullerinin tamamlandığına dair birbirlerine diplomatik kanallardan yaptıkları yazılı bildirimlerden sonuncusunun alındığı tarihte yürürlüğe girecek.

Anlaşmada Gazze ile alakalı bir madde'nin olmaması dikkat çekti.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum