1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist İsrail Cami Bırakmayacak
Siyonist İsrail Cami Bırakmayacak

Siyonist İsrail Cami Bırakmayacak

Gazze'deki camileri de hedef alan İsrail, saldırılarını yoğunlaştırdı. İşgal operasyonlarında şu ana kadar 152 cami vuruldu, bunlardan 64'ü tamamen yıkıldı.

A+A-

İsrail'in Gazze Şeridi'ne bomba yağdırdığı saldırılarda yıkımın en ağır yaşandığı yerlerden biri de camiler. 7 Temmuz'da başlatılan işgal operasyonlarında şuana kadar 152 cami vuruldu, bunlardan 64'ü tamamen yıkıldı. Son saldırılardan biri önceki gece yaşandı. İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nde aralarında 2 caminin de bulunduğu 35 yeri vurduğu bildirildi. İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee'nin sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı açıklamada, vurulan camilerin 'silah deposu ve karargah' olarak kullanıldığı iddiasını yineledi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra da yoğunlaşan saldırılarda tarım arazileri, yerleşim birimleri ve camilerin hedef alındığını belirtti.

Kudra, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin kuzeyinde bulunan Cebaliye beldesindeki yerleşim yerlerine yönelik saldırılarında aynı aileden 12 kişinin yaralandığını, güneyde hedef alınan farklı noktalarda da 8 kişinin yaralandığını ifade etti.

Saldırılarda hedef alınan 11 ev ve bir cami tamamen yıkıldı. Söz konusu yerlerin çevresindeki binalar ve işyerleri de büyük zarar gördü. İsrail hücumbotlarının sahil kıyısındaki evlere ağır silahlarla ateş açtığı belirtilirken, savaş uçaklarının da Gazze semalarında hala alçak uçuş yaptığı kaydedildi. Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana devam eden saldırılarında şimdiye kadar 2 bin 129 kişi hayatını kaybetti, 10 bin 872 kişi yaralandı.

İsrail ordusunun, Gazze'nin Beyt Hanun kentine düzenlediği saldırılarda, Ömer bin Abdulaziz Camisi tamamen yıkıldı ve çevresindeki evler de ağır hasar gördü. Filistinliler, caminin enkazında kullanılabilir durumdaki Kur'an-ı Kerim'leri topladı. (Yeni Şafak)

HABERE YORUM KAT