1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist Gaspçı Filistinli İşçileri Ezdi: 1 Şehit
Siyonist Gaspçı Filistinli İşçileri Ezdi: 1 Şehit

Siyonist Gaspçı Filistinli İşçileri Ezdi: 1 Şehit

Yahudi yerleşimciler, buldukları her fırsatta Filistinlilere zarar veriyorlar. Dün gece Filistinli işçilerin üzerine aracını süren bir yerleşimci, bir kişiyi katletti.

A+A-

Filistinlilere zarar vermek için fırsat kollayan Siyonist gaspçı çete mensuplarından birinin dün gece otobüsle Bertaa geçiş noktasında Filistinli işçilerin arasına dalması sonucu işçilerden biri şehit olurken, ikisi de yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin hastane kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Siyonist sürücünün otobüsle çarptığı işçilerden biri geçirdiği iç kanama neticesinde 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki El-Hadire şehrindeki hastaneye kaldırılırken şehit olurken, iki işçi de yaralandı.

Muhabirimiz işçilerin, çalıştıkları iş yerinden Nablus’taki evlerine dönmek isterken saldırıya uğradıklarını söyledi.

Olayın ardından işgal güçleri bölgeyi askeri bölge ilan edip giriş ve çıkışları kapatırken, yaralanan iki işçi de Filistin Kızılayı'na ait ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 
İşgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen Siyonist gaspçı haydutlar fırsat bulduğunda Filistinlilere saldırmakta, evlerini yakmakta, tarım arazilerine zarar vermekte, ürünlerini telef etmektedirler.

 

HABERE YORUM KAT