1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist Askerlerden Mescid-i Aksa'ya Baskın
Siyonist Askerlerden Mescid-i Aksaya Baskın

Siyonist Askerlerden Mescid-i Aksa'ya Baskın

Siyonist işgal ordusu mensubu yaklaşık 75 erkek ve kadın askerin gruplar halinde askeri kıyafetleriyle bu sabah Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

A+A-

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, yayınladığı bildiride, Siyonist işgal yönetiminin Mescid-i Aksa'ya bakan Zeytun Dağı'na askeri akademi inşa etme kararı aldığını söyledi. Bildiride ayrıca işgal belediyesinin yüzlerce kameraya ek olarak kentin çeşitli bölgelerine 40 hassas kamera yerleştirme kararı aldığı kaydedildi.

Siyonist işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'ya düzenlediği askeri keşif ve irşad turları konusunda da uyarıda bulunan El-Aksa Müessesesi, işgal subaylarının askeri kıyafetleriyle Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınların bu kutsal mabedin oldukça tehlikeli bir dönemden geçmekte olduğuna ve hatta daha da tehlikeli bir döneme girmekte olduğuna işaret ettiğini bildirdi. El-Aksa Müessesesi, İslam ümmetini Mescid-i Aksa'nın korunması için acilen harekete geçmeye davet etti.

Siyonist işgal ordusu mensubu yaklaşık 75 erkek ve kadın askerin gruplar halinde askeri kıyafetleriyle bu sabah Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediğini bildiren El-Aksa Müessesesi, askerlerin küçük gruplar halinde caminin avlusunda dolaşarak bilgi aldıklarını ve hatıra fotoğrafı çektirdiklerini söyledi. El-Aksa Müessesesi, işgal askerlerinin baskını sırasında yaklaşık 20 kişilik bir Siyonist gaspçı grubunun da Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediğini açıkladı.

FEM

HABERE YORUM KAT