1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist Askerler İle Filistinliler Arasında Gergin Gece
Siyonist Askerler İle Filistinliler Arasında Gergin Gece

Siyonist Askerler İle Filistinliler Arasında Gergin Gece

Siyonist İsrail askerleri, sinagog eylemini düzenleyen Filistinlilerin evlerinin bulunduğu Doğu Kudüs'teki mahalleyi kuşattı.

A+A-

Siyonist İsrail askerleri, sinagog eylemini düzenleyen Filistinlilerin evlerinin bulunduğu Doğu Kudüs'teki mahalleyi kuşattı. Eylemcilerin evlerini yıkmak için hazırlık yapılırken Batı Şeria'da çatışmalar yaşandı.

Batı Şeria'da Filistinli göstericilerle Siyonist İsrail polisi arasındaki çatışmalar, sinagog saldırısında ölen dört kişinin cenazesinin ardından iyice arttı. El Halil, Nablus ve Ramallah'ta Siyonist İsrail askerlerinin göstericilere müdahalesi yoğunlaştı, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Siyonist İsrail hükümetinin sinagog saldırısını düzenleyen Filistinlilerin evlerinin yıkılması kararı sonrası askerler, evlerin bulunduğu Doğu Kudüs'teki Cebel Mukebbir mahallesini kuşattı. Mahallede Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışmalar yaşanıyor. Çok sayıda yaralı ve gözaltı olduğu bilgileri ulaşıyor. Siyonist İsrail, mahallede önlemlerini artırırken, evlerin dozerlerle yıkılması bekleniyor.

Siyonist İsrail polisi, Kudüs'te bir Yahudi yerleşimciyi demir çubukla yaraladıkları iddiasıyla 2 Filistinliyi daha gözaltına aldı. Gözaltına alınan gençlerin 19 yaşında oldukları ve sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldükleri bildirildi.

Kudüs'te Fadi Ebu Ridvan'ın isimli Filistinli genç ise Yahudi yerleşimciler tarafından bıçaklandı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Filistinli gencin hayati tehlikesi yok.

Kudüs'ün El Ram beldesindeki çatışmalarda ise Siyonist İsrail polisi gerçek mermi kullandı. Kudüs'te Nof Tsiyon İsrail yerleşiminin yakınlarında çatışmalar meydana geldi. Kalendiye askeri barikatının çevresinde de gerilim devam ediyor. 

HABERE YORUM KAT