“Siyer Bir Yaşam Felsefesidir”

10.04.2015 10:24
“Siyer Bir Yaşam Felsefesidir”
Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, "Siyer yalnızca bir hayat hikayesi değil aynı zamanda bir yaşam felsefesidir" dedi.

Sare Davutoğlu, kurucularından olduğu Meridyen Derneği'nin Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği "Türkiye'de tüm yönleri ile siyer çalışmaları" sempozyumunun açılışında yaptığı konuşmada, derneği ve sempozyumun zeminini oluşturan çalışmaları gerçekleştiren akademisyenleri tebrik etti. 

Siyer-i Nebi'nin kutsal bir emanet olarak müminler tarafından sahabe döneminden itibaren korunarak bugüne aktarıldığını dile getiren Davutoğlu, "Siyer yalnızca bir hayat hikayesi değil aynı zamanda bir yaşam felsefesidir. Siyer, dünyayı insanı ve toplumu ama en önemlisi de kendimizi tanımak, var oluşu anlamak ve yorumlama kılavuzumuz olmuştur" diye konuştu. 

Konuşmasının sonunda sempozyumun bilgi paylaşımıyla kalmamasını ve insanların hayatlarında yeni sorgulamalara vesile olmasını temenni eden Davutoğlu, sözlerini Hazreti Muhammed'in "Allahım, faydasız ilimden sana sığınırız" şeklindeki duasıyla tamamladı. 

Meridyen Derneği Başkanı Saliha Büyükdeniz de derneklerinin akademik bir platforma dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti. 

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim