1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. 'Sivil Yerleşimler Esed Müftüsünün Fetvasıyla Bombalanıyor'
'Sivil Yerleşimler Esed Müftüsünün Fetvasıyla Bombalanıyor'

'Sivil Yerleşimler Esed Müftüsünün Fetvasıyla Bombalanıyor'

Suriye'deki aktivistlerden Ahmed Yasir, Esed güçlerinin sivil yerleşim yerlerini Suriye Başmüftüsü Ahmet Bedrettin Hassun'un verdiği fetvayla bombaladığını söyledi.

A+A-

Esed güçlerinin Halep'te direnişçilerin kontrolündeki bölgeye düzenlediği hava saldırısında en az 5 kişinin öldüğü bildirildi.

AA muhabirinin sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Esed güçlerine ait helikopterler Halep'te direnişçilerin denetimindeki Bustan el-Kasr bölgesinde yerleşim yerlerini "varil bombası"yla vurdu.

Saldırıda ilk belirlemelere göre, 5 kişinin yaşamını yitirdiğini onlarca kişinin yaralandığını aktaran sivil savunma görevlisi, rejimin Halep'te Ma'adi, Cub el-Kuba, Duvrin ile Başköy çevresinde, diremişçilerin kontrolündeki bölgeleri bombaladığını ve ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini ifade etti.

Bölgedeki aktivistlerden Ahmed Yasir ise Ma'adi'de yerleşim yerine yönelik saldırıda, aralarından kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda kişinin yaralandığını söyledi.

"Müftü Hassun'un fetvasıyla Halep'te sivil yerleşim yerlerini bombalanıyor" 

Sivil yerleşim yerlerine düzenlenen saldırılara tepki gösteren Yasir, şöyle konuştu:

"Esed rejiminin Başmüftüsü Ahmet Bedrettin Hassun, rejime sivil yerleşim yerlerine saldırması için fetva verdi. Esed güçleri 3 günden bu yana Halep'te sivil yerleşim yerleri ile pazar ve çarşılara varil ve vakum bombasıyla saldırıyor. Rejim güçleri geçen gün bir pazar yerini bombaladı. Pazar yerine saldırıda 25 sivil yaşamını yitirmişti. Dün de bir ilkokulu bombalamıştı. Bugün ise yine sivil yerleşim yerlerini hedef aldı."

halep-bomba-2.jpg

halep-bomba-3.jpg

halep-bomba-4.jpg

halep-bomba-5.jpg

halep-bomba-6.jpg

halep-bomba-7.jpg

halep-bomba-8.jpg

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum