Sivas Özgür-Der'den Suriye Halkına Yardım

11.12.2012 01:20
 Sivas Özgür-Derden Suriye Halkına Yardım
Sivas Özgür-Der öncülüğünde toplanan yardımlar Hatay’ın Reyhanlı ilçesi üzerinden Suriyeli kardeşlerimize ulaştırıldı.

HAKSÖZ-HABER

Sivas Özgür-Der üyelerinin öncülüğünde Sivas’ta gerçekleşen ve 1 aydır süren ‘Suriyeli Kardeşlerimize Yardım Kampanyası’ adlı organizasyon 09 Aralık’ta Hatay’ın Reyhanlı ilçesinden Suriyeli kardeşlerimize ulaştı. Sivas’ta toplanan yardımlar esnasında fakir bir ailenin de maddi durumunun çok kötü olmasına rağmen bir keseye biriktirdiği bozuk paraları Suriyeli kardeşleri için biriktirdiklerini söylemesi bizleri duygulandırdı.

Kışlık elbise ağırlıklı olarak yapılan yardımda yiyecek, ilaç ve battaniye de bulunuyor. Sivas’ın yanında Diyarbakır, Ankara ve Adana’dan da gelen yardımlar Suriyeli kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Ayrıca yapılan görüşmelerde Suriye halkının acil olarak battaniye, un kışlık giysi ve çocuklar için süt ve mama ihtiyaç listesinin başında geliyor. Esed ve yandaşlarının yaptığı katliamların yanında çetin kış şartları da Suriye halkını zor durumda bırakıyor. Yardımı ulaştıran kardeşlerimiz izlenimlerinde şunlardan bahsetti: ‘ Suriye halkı çok zor durumda ve bizlerin de yapması gereken bu tür organizasyonları sürekli gerçekleştirmek ve birlikte organize olarak Suriye halkının yanında olduğumuzu onlara göstermektir. Bu yardımlar sürekli yapılmalı aksi halde Müslüman kardeşlerimiz daha da zor durumda kalacaklardır.’ Reyhanlıda bulunan ve okul yurdundan çevrilen hastaneye olan ziyaretlerinden de  bahsettiler: ‘Onlardaki direniş ruhu gözlerinden açıkça görülüyor .Bazı uzuvlarının kaybolması onların hiç etkilememiş aksine daha da kararlı duruyorlar.Ellerinden düşürmedikleri Kur’ an onları daha da yüreklendiriyor biliyorlar ki   Allah onlarla beraber..’Son olarak Sivas Özgür-Der’in hedefi Suriye’de gerçekleşen intifada ya karşı bir ümmet bilinciyle hareket edip beraber bu çığlığın sesini duyurmak ve kardeşlerine yardım etmektir.

sivas-20121210-1.jpg

sivas-20121210-2.jpg

sivas-20121210-3.jpg

sivas-20121210-4.jpg

sivas-20121210-5.jpg

sivas-20121210-6.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
musab
11 Aralık 2012 Salı 19:08
duyarlılık
Sivas özgürder i göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı tebrik ediyor çalışmalarının devamını diliyorum.
Suriyenin halkı gerçekten ağır bir sınavdan geçiyor vede tüm dünyaya örnek bir direniş sergiliyor, inandıkları uğurda canlarıyla mallarıyla bedel ödeyip özgürlüklerine ulaşmak için çekilebilecek tüm acıları çekip rablerine sarılıyolar.İşte bu noktada acaba biz üzerimize düşen görevi yerine getirebiliyormuyuz.Bu katledilen halkın sesini duyurabiliyormuyuz,duyabiliyormuyuz yaşananları gereği gibi idrak edebiliyormuyuz,onların yaşadığı hisleri bir an olsun hissedebiliyormuyuz.Yoksa hala komplocu bir kafaylamı bakıyoruz bu yaşananlara.Şunu iyi bilmeliyiz ki bu sadece suriyenin sınavı değil tüm insanlığın tüm müslümanların sınavıdır!
Bu gün suriyenin yanında filistinde afganistanda patanide çeçenya da çindeki uygur bölgesinde yaşananlar bizim için aynı davanın mücadeleleridir.bugün fislistin direnişi neyse suriye direnişide odur.
Rabbin bizleri zalimlere karşı direnen tek bir ümmet kılsın mücadelelerimiz hiç bitmesin...
vesselam..
Murat AYDOĞDU
11 Aralık 2012 Salı 18:11
Ensarların mirasçıları.
Sizler süslü ve sloganik lafların ötesinde, ümmetin arasına çekilen suni sınırları, zincirleri kıran bir eyleme, yardıma imza attınız.
Bu mücahedeniz mazlumlara ilaç olmanın yanında sizin, bizim, hepimizin kalplerini birleştirecek ve uyandıracak amellerdir.
Dua ile,
mustafa
11 Aralık 2012 Salı 16:57
Bir kamyon dolusu kardeşlik
Rabbim o kamyon dolusu yüklenirizin karşılığını kat be kat bahşetsin inşallah. Niyetlerinizi de amellerinizi de bereketlendirsin. İman kardeşliğine bir şahitlik de sizlerin bu çabaları. Cümlenize selam olsun.
Bahadır Kurbanoğlu
11 Aralık 2012 Salı 16:54
Mü'minler Kardeştir...
Sivaslı kardeşlerimizi yürekten selamlıyor, bu hayırlı çalışmalarının Rabbimiz katında bereketlenmesi için niyazda bulunuyoruz. Dularımız hem Suriyeli kardeşlerimiz için, hem de onlarla dayanışma bilincini diri tutan, ümmete örneklik teşkil eden hayırlı çabalara omuz verenler için.
Rabbim cümlenizden razı olsun, hidayetinizi artırsın inşallah.
mustafa
11 Aralık 2012 Salı 16:47
Basiret örneği...
Bunca körgözlere rağmen ümmet bilinciyle hareket eden sivaslı kardeşlerden Allah razı olsun Rabbim salih amellerini artırsın.Birlikteliklerini daim kılsın ..
selam ile...
Musa Soner Kapan
11 Aralık 2012 Salı 16:12
Selamun Aleyküm..
Reyhanlı'daki Darüş Şifa hastanesindeki özgür ordudan gazi kardeşlerimizle kucaklaşırken yoğun bir duyguyla birlikte bir ayet inzal oldu yüreğime;

'' Muhakkak ki iman edenler kardeştirler!''
Erhan TOPRAK
11 Aralık 2012 Salı 15:58
Ecir Allah'tan
Emeği geçen tüm kardeşlerden Rabbim razı olsun.
Rıdvan Kaya
11 Aralık 2012 Salı 10:48
Sivaslı kardeşlere selam!
Allahu Teala yardımlarınızı, katkılarınızı, dualarınızı kabul buyursun, kardeşlik ve dayanışma duyarlılığınızı bereketlendirsin inşallah!
Diğer Haberler
DÜŞÜNCE PLATFORMU
PANO
İKTİBASLAR
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim