1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şişli'de İnşaat Asansörü Düştü: 10 Ölü
Şişli'de İnşaat Asansörü Düştü: 10 Ölü

Şişli'de İnşaat Asansörü Düştü: 10 Ölü

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Şişli'deki inşaatın asansörünün zemine düşmesi sonucu 10 işçinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

A+A-

Mecidiyeköy'deki eski Ali Sami Yen Stadyumu'nun yerine yapılan rezidans inşaatında asansör zemine düştü.

Asansördeki işçileri çıkarmak için çalışmalar devam ediyor. Çalışmaya itfaiye ekiplerinin yanı sıra, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri de katılıyor. 

Kazanın meydana geldiği inşaat çevresinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, olay yerinde bekleyen işçi yakınlarını sakinleştirmeye çalışıyor. Olay yerinde bekletilen ambulanslarda görevli sağlık personeli de fenalaşan işçi yakınlarına müdahale ediyor. 

10 işçi öldü

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Şişli'de inşaatta asansörün zemine düşmesine ilişkin "Maalesef görünen hayatını kaybetmiş 3 kardeşimiz daha var. Dolayısıyla şu andaki sayımız 10 olarak görünüyor. Ama bu sayının artıp artmayacağı konusunda net birşey de söyleyemiyorum" dedi.

Çalışmalar sürüyor

Olay yerinde bekleyen işçi yakınlarının şantiyeye girmek istemesi üzerine, özel güvenlik görevlileri ile işçi yakınları arasında kısa süreli arbede yaşandı. Çevik kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle olay büyümeden önlendi. 

Kazanın meydana geldiği inşaatta, AFAD, itfaiye ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sürüyor. 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum