1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Sisi'nin Adalet Bakanına Kalırsa Ölen Her Asker 10 Bin İhvan Üyesine Bedel!
Sisi'nin Adalet Bakanına Kalırsa Ölen Her Asker 10 Bin İhvan Üyesine Bedel!

Sisi'nin Adalet Bakanına Kalırsa Ölen Her Asker 10 Bin İhvan Üyesine Bedel!

Mısır Adalet Bakanı Ahmet Zind, "Ölen her Mısır askeri için 10 bin Müslüman Kardeşler mensubu ya da sempatizanı öldürülmeli" dedi.

A+A-

Mısır'da yayın yapan yerel bir televizyon kanalına konuşan Mısır Adalet Bakanı Ahmet Zind, öldürülen ordu mensupları karşılığında yüzbinlerce kişinin öldürülmesinin bile kendisi için 'yetmeyeceğini' söyledi. Bakan Zind, "İçimdeki ateş, ancak her asker karşılığında 10 bin Müslüman Kardeşler mensubu, destekçisi ya da sempatizanının öldürülmesiyle sönebilir" ifadesini kullandı.

Çarşamba akşamı zırhlı bir araca yönelik bombalı saldırı düzenlendiğini ve bu saldırı sonucunda 4 askerin öldüğünü söyleyen Zind, "Silahlı kuvvetler, bu şehitlerin intikamını aldı ve 40 teröristi öldürdü. Ancak bu bana yetmez" dedi.

Zind, Hâkimler Barosu Başkanlığı görevini yaptığı sırada, Müslüman Kardeşler mensubu olan Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye karşıtlığıyla bilinen bir isimdi. Kendisine yakın hâkimlerin 30 Haziran 2013'te düzenlenen kitlesel Mursi karşıtı protestolara katıldığını açıklamıştı.

Zind, Mayıs 2015'te Sisi tarafından Adalet Bakanı olarak atanmıştı.

Kaynak : Al Jazeera

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT