1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sisi Yargısının İdam Kararları Akhisar'da Protesto Edildi
Sisi Yargısının İdam Kararları  Akhisar'da Protesto Edildi

Sisi Yargısının İdam Kararları Akhisar'da Protesto Edildi

Akhisar Özgür-der'in çağrısıyla Yeni Camii önünde teravih namazı sonrası toplanan Akhisarlı Müslümanlar Mısır'da verilen idam kararlarının onanmasını protesto etti.

A+A-

Hüsamettin Yılmaz tarafından sunulan eylemde basın açıklamasını Özgür-der adına Mehmet Fatih Yılmaz okudu. Daha sonra Ensar vakfından Mehmet Çavul meydandaki müslümanlara Ramazanın gelmesi ,tüm mazlum müslümanların gerçek bayramlara ulaşması dileğiyle dua ettirdi. “Zulme Boyun Eğmeyen, Haktan Taviz Vermeyen Öncülere Bin Selam!” yazılı pankart ve "Sisi’nin Yağlı Urganı İhvan’ın Değil Adaletin Boynunda!”, “Benna’nın, Seyyid’in Takipçileri Zulme Boyun Eğmez!”, “ Mısır’da Sisi, Arakan’da Budist Zulmüne Son!”, “İdam Sehpası Yıldıramaz İhvan’ı! dövizlerinin taşındığı eylem tekbirlerle son buldu. Eyleme Egitim Bir-sen, Akim-der ve Ensar vakfı destek oldu.


20150618_232803.jpg

20150618_232848.jpg

20150618_233915.jpg
Basın Açıklaması:

İdam Kararları İhvan'ı Yıldıramaz!

Bugün darbeci cuntanın sözde mahkemelerinin onamış olduğu darbe kararlarını protesto etmek için buradayız.

Ve Katil Sisi başta olmak üzere onunla birlikte hareket eden tüm zalimleri ve müstekbir güçleri lanetlemek için buradayız.

Mursi’nin şahsında İslam’a ve onun yüce değerlerine sahip çıkan ümmet bilincini taşıyan tüm muvahhit ve mazlum Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız.

Yeryüzünde küfre karşı direnip, Allah’ın istediği bir yeryüzü düzeni inşa etmek için  “Adil Şahitler” olarak zalimlerinin zulmünü lanetlemek ve Müslüman kardeşlerimizin haklı davalarına sahip çıkmak için buradayız.

Bugün Mısır’ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi için darbeci cunta mahkemesi, bir idam kararını ömür boyu hapis cezasına çevirmiş, diğeri ise onamıştır.

Mursi’ye verilen idam cezası hukuki değil, siyasi bir karardır.

Mursi’nin keyfi, uluslararası standartları karşılamaktan uzak ve hukuki sayılamayacak bir süreç sonucunda böyle bir hükümle karşı karşıya bırakılması, şüphesiz Mısır’ın ihtiyaç duyduğu toplumsal barış ve istikrarın sağlanmasına hiçbir şekilde katkı sağlamayacaktır.

Bu karar şüphesiz Mısır’da icra olunan hukuksuzluğu, zulmü ortaya koyduğu gibi aynı zamanda Sisi cuntasının çaresizliğini de ifşa etmektedir. Cunta elinden gelen her şeyi yapmış, katliamla, işkenceyle, yasakla, zulümle İhvan’a boyun eğdirmeye, İslami hareketi susturmaya, sindirmeye çalışmış ama başarısız olmuştur. Kardeşlerimiz esir olsa da asla teslim olmamışlardır. Ve şimdi cunta bir türlü boyun eğdiremediği Müslümanların boynuna idam ipini geçirerek teslim almaya çalışmaktadır.

Oysa Müslümanlar Rableriyle ahitlerine sadıktırlar. Bir kısmı ahdini yerine getirmiş ve şehadete yürümüş, diğerleri de sıralarını beklemektedirler ama asla sözlerinden dönmemişler, dönmeyeceklerdir.

Ayrıca Türkiye’de Mısır üzerinden cuntacılığı, darbeciliği meşrulaştırmaya kalkan, Mısır’da ki bu zalim kararı Türkiyeli Müslümanlara karşı bir sopa gibi sürmeye çalışan laik darbeci zihniyeti de buradan lanetliyoruz.

Mursi’ye darbe yapıldığında buna içten içe sevinen ve aynı sürecin Türkiye’de gerçekleşmesinden, seçilmiş cumhurbaşkanına darbe yapılsa ve idam edilse bundan hoşnut olacağı belli çevrelerin yayın organlarında attıkları manşetlerin kendilerini ele vermiştir.

Bu çerçevede Türkiye’de 7 Haziran genel seçim sonuçları Orta Doğuda Darbeci Sisi, Katil Esed ve onların destekçileri İran ve İsrail başta olmak üzere ABD, BM ve Batı dünyası tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

Türkiye’de ki Ak Parti iktidarı Filistin’de, Suriye’de, Mısır’da ve diğer coğrafyalarda akan kana sessiz kalmaması, BM ve küresel egemenlerin iki yüzlü politikalarını ifşa etmesi bu güçleri rahatsız etmiştir.

Türkiye’de istikrarsızlık, kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen zihniyet ile Mısır’da Mursi yönetimini darbe ile deviren zihniyet aynıdır.

Bizler Sisi gibi zalimleri, Beşşar gibi kasapları, Maliki gibi despotları ve destekçisi İran’ı ve Suud’u, ayrıca; tüm katil diktatörlerin patronluğunu yapan ABD’sini, İsrail’i, BM’nin 5’li çetesini, Rusya’sını lanetlemeyi sürdüreceğiz.

Zillete boyun eğene yazıklar olsun!

İzzete talip olan tüm Müslüman kardeşlerimize selam olsun!

 Müslümanlar olarak, tevhidi ilkelerimizle adaleti tesis etmek ve özgürlüğünün kapılarını açmak için mücadelemiz arzın tamamında devam edecektir.

Bu vesile ile İhvan’a karşı gerçekleştirilen bu haksız, hukuksuz ve alçakça saldırıları, bir komediden farksız olan idam kararlarını, cuntanın baskı ve despotizmini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Mısır halkını ve Müslüman kardeşler teşkilatının haklı davalarında sonuna kadar destekliyoruz.

HABERE YORUM KAT