1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Sisi Muhalifi Selefi Parti'nin Yöneticisi Kaçırıldı
Sisi Muhalifi Selefi Parti'nin Yöneticisi Kaçırıldı

Sisi Muhalifi Selefi Parti'nin Yöneticisi Kaçırıldı

Mısır'da muhalif Selefi cephesinin yöneticisinin hükümet güçlerince kaçırıldığı iddia ediliyor. Selefi Cephe siyasi büro üyesi Saad Feyyad'dan beş günden bu yana haber alınamıyor.

A+A-

İslam Osmanoğlu / Dünya Bülteni

Mısır’da muhalif selefi cephe, bir yöneticisinin güvenlik güçleri tarafından kaçırıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz Pazartesi günü ailesiyle birlikte Kahire’de bir alışveriş merkezindeyken güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan Selefi Cephe'nin siyasi büro üyesi Saad Fayyad'ın izine şu ana kadar rastlanmadı. Feyyad'ın nerede tutulduğu, ya da tutuklandıysa kimler tarafından tutuklandığı, hatta yaşayıp yaşamadığı bile bilinmiyor.

Selefi Cephe, Facebook hesabında yayınladığı bildiriye göre, Fayyad sivil polis tarafından gözaltına alındığından bu yana kayıp durumda. Güvenlik makamları onu tutukladığını yalanladıktan sonra ailesi, bulunabileceği her yerde aradı fakat ona ulaşamadı.

Selefi Cephe, güvenlik makamlarının Fayyad’ı gizli bir yerde tutukladığını ileri sürerek, yönetimi Fayyad’ı kaçırmakla suçladı.

Fayyad ailesine yakın bir kaynak, Fayyad’ın 28 Kasım 2014’te düzenlenen, cunta yönetimini devirmeyi hedeflenen ‘Gençlik İntifadası’na ilk çağıranlardan biri olduğu nedeniyle tutuklandığını düşündüğünü ifade etti.

Selefi Cephe, askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi yanlısı Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak'ta yer alıyordu.

HABERE YORUM KAT