Sisi Londra'da Protesto Edildi

05.11.2015 16:52
Sisi Londra'da Protesto Edildi
İngiltere'nin başkenti Londra'da resmi temaslarda bulunan darbe lideri Abdulfettah es-Sisi protesto edildi.

Birleşik Krallık'taki yerleşik Mısırlıların yanı sıra her yaş grubundan insan hakları destekçisi çok sayıdaki kişi, yağmurlu havaya rağmen Londra'daki Başbakanlık önünde toplanarak, İngiltere Başbakanı David Cameron tarafından Başbakanlık binasında ağırlanacak Sisi'yi protesto etti.

Londra polisinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı protestoda katılımcılar, Sisi'nin İngiltere'yi ziyaretine tepkilerini, İngilizce ve Arapça olarak, "Sisi diktatör", "Sisi demokrasiyi öldürdü" ve "Cameron utan, İngiliz değerlerine ne oldu?" sloganlarıyla dile getirirken, Mısır bayrakları ve Rabia işaretinin bulunduğu flamalar ile üzerinde "Eğer bu protesto Mısır'da olsaydı, tutuklanmış, yaralanmış, ölmüştünüz", "Kasap Sisi" ve "Katil Sisi İngiltere'de istenmiyor" yazılı pankartlar taşıdı.

Gösteriye destek veren Mısır Devrim Konseyi Başkanı Dr. Maha Azzam, kendi halkını katleden ve muhaliflerine işkence yapan Sisi'nin İngiltere'de bulunmasının İngiliz değerlerine saygısızlık ve uluslararası hukukun ihlali anlamına geldiğini söyledi.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim