1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şırnak'taki Olay Hakkında PKK'dan Açıklama
Şırnaktaki Olay Hakkında PKKdan Açıklama

Şırnak'taki Olay Hakkında PKK'dan Açıklama

PKK'den Şırnak'taki görüntülerle ilgili açıklama gelirken Demirtaş da Tunceli'yle ilgili saldırı hakkında konuştu.

A+A-

Nuçe TV'ye açıklama yapan örgütün üst düzey yöneticilerinden Zeki Şangali, Cizre'de pazar günkü olayı 'gençlerin inisiyatif kullanarak yapmış olabileceğini' söyledi.

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde dün gece İdil yolunu barikatlarla kapatmak isteyen göstericilere polis müdahale etti. Göstericiler polise molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polis göstericilere tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale etti. Olaylar sırasında silah sesleri duyulurken, göstericiler ara sokaklara kaçıp dağıldı.

PKK: GENÇLER YAPMIŞ OLABİLİR

Cizre'nin Nuh Mahallesi'nde geçen pazar akşamı PKK'nin gençlik yapılanması Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi'nin (YDG-H) oluşturduğu 'Öz Savunma Gücü' üyesi olduklarını söyleyen yüzleri poşu ile kapalı yaklaşık 100 kişinin, 'PKK asayiş' adı altında araçları durdurup kimlik kontrolü yapmasının ardından polis ilçede güvenlik önlemlerini artırdı.

PKK çizgisinde yurt dışından yayın yapan Nuçe TV'ye açıklama yapan örgütün üst düzey yöneticilerinden Zeki Şangali, Cizre'de pazar günkü olayı 'gençlerin inisiyatif kullanarak yapmış olabileceğini' söyledi.

ABARTMAYA GEREK YOKMUŞ!

Bu yönde örgütün bir talimatı olmadığını ileri süren Zeki Şangali, "Cizre'deki KCK asayiş ile ilgili alakamız ya da bir talimatımızla yapılan bir şey değil. PKK'nin herhangi bir barikat ve kimlik kontrolü noktası yoktur. Gençler kendi aralarında bir inisiyatif kullanarak bunu yapmış olabilirler, bunu da araştırıyoruz. O kadar abartmaya da gerek yok" dedi.

***

TUNCELİ'DE KALEŞNİKOFLU SALDIRI

Tunceli' nin merkeze 20 kilometre uzaklıktaki Kanoğlu köyüne sabaha karşı kaleşnikof silahlarla saldırı düzenlendi. Sabaha karşı 04.00 sıralarında Kanoğlu köyüne gelen kimliği belirsiz kişi yada kişiler köyün girişinde bulunan bir eve girmeye çalıştı.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Tunceli'deki köye saldırı olayı hakkında konuştu.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bunların hiçbirisi çözüm sürecini engelleyemez. Çözüm süreci devam edecek. Tunceli'de ne yaşandığını bilmiyoruz. Kaldı ki saldırıyı düzenleyenlerin PKK'lı olup olmadığını da bilmiyoruz. PKK’nın dönüş yolunda zaman zaman böyle şeyler yaşanabilir" dedi.

 

HABERE YORUM KAT