1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şırnak'ta Saldırı: 2 Asker Hayatını Kaybetti
Şırnak'ta Saldırı: 2 Asker Hayatını Kaybetti

Şırnak'ta Saldırı: 2 Asker Hayatını Kaybetti

Beytüşşebap'ta PKK’lılarca güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen saldırıda 2 asker hayatını kaybetti. Saldırının ardından yapılan operasyonda 34 PKK’lının etkisiz hale getirildiği açıklandı.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, PKK mensuplarınca güvenlik güçlerine düzenlenen iki ayrı saldırıda 2 askerin hayatını kaybettiği, 8 asker ve bir geçici köy korucusunun yaralandığı bildirildi. Saldırının ardından hava destekli düzenlenen operasyonda ise 34 PKK’lının etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, PKK’lılarca, Şırnak Beytüşşebap'ta güvenlik güçlerine dün saat 23.00'te ve bugün saat 05.40'ta iki saldırı düzenlendiği kaydedildi.

Açıklamada, "Her iki saldırıda da teröristlerce açılan ilk ateş esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; biri geçici köy korucusu olmak üzere dokuz kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralı personelin tedavilerine Şırnak Asker Hastanesinde devam edilmektedir" ifadesi kullanıldı.

Saldırıya maruz kalan birlikler tarafından derhal karşılık verilerek, saldırganlara önemli ölçüde zayiat verdirildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bilahare insansız hava aracı, hava kuvvetleri ve helikopterler desteğinde uzman personelden oluşan birliklerimiz tarafından yapılan koordineli operasyonlar sonucunda, şu ana kadar toplam 34 terörist silah ve malzemeleri ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede devam eden operasyonlar kapsamında, etkisiz hale getirilen terörist sayısında artış olacağı değerlendirilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza ve geçici köy korucumuza acil şifalar temenni ediyoruz."

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT