1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Şırnak'ta Bomba Yüklü 3 Araç Bulundu
Şırnak'ta Bomba Yüklü 3 Araç Bulundu

Şırnak'ta Bomba Yüklü 3 Araç Bulundu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lılar tarafından bombalı eylemlerde kullanılmak üzere hazırlandığı belirlenen 3 araç, güvenlik güçlerince imha edildi.

A+A-

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Şırnak ile Cizre arasındaki Cudi Dağı Kösreli mevkisinde PKK'lılar tarafından bombalı eylemlerde kullanılmak üzere 3 aracın hazırlandığı bilgisi üzerine 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ekiplerince operasyon düzenledi.

Operasyon bölgesinde yapılan arazi taramasında PKK'lıların 26 Ağustos'ta Cizre'deki saldırıda kullandıkları aracın bir benzeri olan damperli kamyon ile 2 lüks araç tespit edildi.

Bomba imha ekipleri tarafından yapılan incelemede, kasasında kullanıma hazır 5 ton ağırlığında el yapımı patlayıcı bulunan kamyon ile 2 lüks araç patlatılarak imha edildi.

PKK’lıların bomba yüklü kamyon ile Silopi ilçesinde eylem hazırlığında olduğu, diğer iki aracı da saldırılarda kullanmak için hazır beklettiği değerlendirildi.

Bu arada aynı bölge tespit edilen bir sığınakta ele geçirilen çok sayıda yaşam malzemesi ve akaryakıtın da imha edildiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT