1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Sınırda Bekleyen 10 Bin Masum Çocuk (FOTO)
Sınırda Bekleyen 10 Bin Masum Çocuk (FOTO)

Sınırda Bekleyen 10 Bin Masum Çocuk (FOTO)

Atme kampında barınan 17 bini aşkın Suriyeliden yaklaşık 10 binini oluşturan Suriyeli çocuklar ağır kış koşullarında yaşamaya çalışıyor.

A+A-

Suriye'deki Esed’in uyguladığı katliamlardan kaçarak Türkiye sınırı yakınındaki Atme kasabası çevresinde kurulan derme çatma çadırlarda aileleri veya yakınlarıyla kalan yaklaşık 10 bin çocuk, elektrik ve sağlık sorunlarının yanı sıra ağır kış koşullarından da olumsuz etkileniyor.

Suriye'de yaklaşık 2 yıldan bu yana süren katliamlar nedeniyle hemen her gün Türkiye sınırına doğru kaçışlar sürüyor. Esed’in havadan ve karadan saldırılar sonucu oluşan kentlerdeki tahribatlar, yetişkinler gibi çocukları da derinden etkiliyor.

Evlerinden kilometrelerce uzaktaki Atme kampında barınan 17 bini aşkın Suriyeliden yaklaşık 10 binini oluşturan Suriyeli çocuklar, geceyi geçirdikleri çadırların çevresinde gün içerisinde tüm sıkıntılara karşın zaman zaman oyunlar oynayarak eğlenmeye çalışıyor.

Çadırlarda aileleri veya yakınlarıyla kalan çocuklar, elektrik ve sağlık sorunlarının yanı sıra, ağır kış koşullarından da olumsuz etkileniyor.

Eğitimlerine devam edemeyen çocuklardan kimi de, yanlarında getirdiği okul çantasına gözü gibi bakıyor. Çocukların sırtlarında taşıdıkları okul çantalarını da yanlarından ayırmadıkları dikkati çekiyor.

FOTO GALERİ

HABERE YORUM KAT