1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sinan Oğan, MHP Genel Başkanlığına Aday Olacak
Sinan Oğan, MHP Genel Başkanlığına Aday Olacak

Sinan Oğan, MHP Genel Başkanlığına Aday Olacak

Iğdır eski milletvekili Sinan Oğan, yapılacak bir tüzük kurultayının ardından MHP Genel Başkanlığı’na aday olacağını açıkladı.

A+A-

MHP'nin 1 Kasım'da her 4 seçmenden birinin oyunu kaybettiğini ifade eden Oğan, şöyle konuştu:

“Daha da acısı Meclis'te, PKK'nın siyasal uzantısı olan bir partinin dahi gerisine düşmüştür. Diğer taraftan 1 Kasım'da hiçbir ilde birinci olamayan MHP, giderek tüm Türkiye'yi temsil eden bir parti olmaktan uzaklaşıp, belirli bölgelere sıkışan bir parti görünümüne bürünmektedir. MHP, bazı insanların şahsî menfaatleri ve hevesleri için ikbal ve ikmal davası değil, Allah'ın rızasının arzulandığı, yüce Türk milletine hizmet ve mukaddesatımıza sahip çıkma davasıdır.”.

“Bahçeli, MHP’yi Olağanüstü Kurultaya Götürmelidir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, kurultay çağrılarına verdiği yanıtları eleştiren Oğan, Bahçeli'nin “iradesini reddettiği delegeler” tarafından 8 ay önce yeniden seçildiğini dile getirdi.

Oğan, “Sayın Genel Başkan korkmadan, gocunmadan, gücenmeden hızla bir kurultay toplayıp, sorunlarımızın serbestçe tartışılmasına, ülkücü iradenin özgürce tecelli etmesine fırsat vermelidir. Sayın Genel Başkanı hukuka ve ülkücü iradeye saygı göstermeye dâvet ediyor ve bir çağrıda bulunuyorum; vakit geçirmeden ülkücü iradeye yakışan bir olgunlukla partimizi olağanüstü kurultaya götürmelidir.” diye konuştu.

"Bahçeli Gerekeni Yapmazsa Biz Yaparız"

Devlet Bahçeli'nin gerekenleri yapmadığı takdirde kendilerinin üzerlerine düşeni yapma kararlılığında olduklarını vurgulayan Oğan, “Bu süreçte ülkücü hareketin bize yüklediği hiçbir görevden kaçınmayacağımı ve tüzük kurultayı gerçekleştikten sonra da MHP Genel Başkanlığı’na aday olacağımı saygıyla bildiririm.” ifadesini kullandı.

turkesin_kizindan_destek.jpg

Alparslan Türkeş'in Kızından Oğan’a Destek

Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Saraç Türkeş de toplantıya katılarak Oğan'a desteğini açıkladı.

Türkeş, “Partinin geldiği noktada yeni bir harekete ihtiyaç vardır, kendilerine başarılar diliyorum. İnşallah yeni bir ivme kazanarak partimizin ilerlemesini ümit ediyorum.” ifadesini kullandı.

AA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT