1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şimdi de Siyonistlerin Avukatlığına Soyundu
Şimdi de Siyonistlerin Avukatlığına Soyundu

Şimdi de Siyonistlerin Avukatlığına Soyundu

Kılıçdaroğlu, BM’nin Mavi Marmara raporuyla ilgili tıpkı İsrail Başbakanı gibi düşündüğünü ortaya koydu.

05 Eylül 2011 Pazartesi 03:01A+A-

BM’nin Mavi Marmara ile ilgili raporunun, Gazze ablukasını meşrulaştırdığını söyleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bu sonucu ortaya Mavi Marmara çıkardı” diyerek İsrail Başbakanı ile aynı ağzı kullandığını ortaya koydu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BM’nin Mavi Marmara gemisiyle ilgili raporu konusunda yaptığı açıklamada tıpkı İsrail Başbakanı gibi düşündüğünü ortaya koydu.

Kılıçdaroğlu, sınır birliklerinden birini ziyaret etmek üzere Ankara’dan Van’a hareketi öncesi Esenboğa Havalimanı’nda BM Soruşturma Komisyonu’nun, İsrail’in Mavi Marmara gemisi saldırısına ilişkin hazırladığı Palmer Raporu ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarıyla ilgili soruları cevapladı.

“BM’nin raporu, gerçekten bir talihsizlik” diyen Kılıçdaroğlu, İsrail’in uyguladığı kaba kuvvetin, yurttaşların yaşamını yitirmesine yol açtığını hatırlattı. Ancak ortaya çıkan raporun, Türkiye aleyhine olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bu raporun hazırlanmasında bizim temsilcimiz de vardı ama onun verdiği muhalefet şerhinin de işe yaramadığı anlaşılıyor. Raporun bir diğer temel özelliği, Gazze ablukasını meşrulaştırmış olmasıdır, bu da Türkiye’nin aleyhine. Aslında bütün bunları Türkiye’nin bilmesi, düşünmesi gerekirdi. Düşünmeden, bilmeden yola çıkarsanız, bu tür duvarlarla karşılaşırsınız. Dış politika açısından gerçekten hüzün verici bir tablo.”

Böyle bir tablonun ortaya çıkmasını hiç kimsenin istemeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Şimdi önlem almaya çalışıyoruz; efendim işte ikinci katip düzeyine indiriyoruz, Büyükelçilikteki görevlileri. Daha önce de oldu zaten, bunlardan sonuç elde edilemez. Sonuç nedir? Yarın Gazze ablukasıyla ilgili olarak İsrail çıkacak diyecek ki: BM, benim lehime karar verdi. Verdi mi, verdi. Sonucu kim yarattı? Mavi Marmara yarattı. Demek ki; en baştan düşüneceksiniz, Türkiye’nin çıkarları öyle küçük olaylara alet edilmemeliydi. Geldiğimiz tablo üzüntü verici” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum