1. HABERLER

  2. HABER

  3. Silopi'de Yasak Kalkınca PKK Dehşetinin Boyutları Ortaya Çıktı
Silopi'de Yasak Kalkınca PKK Dehşetinin Boyutları Ortaya Çıktı

Silopi'de Yasak Kalkınca PKK Dehşetinin Boyutları Ortaya Çıktı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından PKK mensuplarının ilçeye verdiği zarar ortaya çıktı.

A+A-

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 14 Aralık'ta bu yana PKK'lilerce kazılan hendeklerin kapatılması, bariyerlerin kaldırılması, tuzaklanmış patlayıcıların imha edilmesi ve vatandaşların can güvenliğinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün saat 05.00 itibarıyla kaldırıldı.

Yasağın ardından PKK mensuplarının ilçeye verdiği tahribat ortaya çıkarken, altyapının zarar gördüğü, militanların bir evden diğer eve geçiş sağlamak amacıyla duvarları deldiği görüldü.

 

 

PKK'nın ilçeye verdiği zarar ortaya çıktı

 

Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla ilçeyi terk eden vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren tekrar evlerine dönmeye başladı. Tahrip olmuş evlerini gören bazı vatandaşlar, şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar, duvarlarında delik açılmış, eşyaları kullanılmış ve patlayıcılar sonucu zarar gören evlerine yerleşmeye çalıştı.

Evlerine dönen vatandaşlar, olası bir el yapımı bir patlayıcı tuzağına karşı dikkatli davranırken, özellikle buzdolabı ve dolaplarını kontrollü bir şekilde açıyor.

 

 

Buzdolabını açarken bile ecel teri döktüler

a2997.jpga2998.jpga2999.jpga3000.jpg

 

a3000-001.jpga3001.jpga3002.jpga3003.jpg

KAYNAK: AA ve HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT