1. HABERLER

  2. HABER

  3. Silivri Sakinleri Bağımsız Aday Oldular
Silivri Sakinleri Bağımsız Aday Oldular

Silivri Sakinleri Bağımsız Aday Oldular

Ergenekon ve Balyoz davalarının tutuklu bazı sanıkları bağımsız olarak seçime girme kararı aldı. Tuncay Özkan, Org. Çetin Doğan, Hanefi Avcı, Doğu Perinçek, Abay Hasan Atilla Uğur...

12 Nisan 2011 Salı 11:42A+A-

Genel seçimde milletvekili adayı olmak için YSK'nın belirlediği süre dolmadan Ergenekon ve Balyoz davalarının bazı sanıkları, bağımsız olarak seçime girme kararı aldı.

CHP ve MHP Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Sinan Aygün ve Engin Alan'ı aday gösterdiler.

"Devrimci Karargah" davası ve "Ergenekon" soruşturması kapsamında halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, İstanbul 3. bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu.

Birinci Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan İstanbul 2. bölgeden bağımsız aday oldu.

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan İstanbul 1. bölgeden bağımsız aday oldu.

Ergenekon ve Balyoz davasının bazı sanıkları da bazı siyasi parti, sivil toplum kuruluşu, sanatçı, bilim adamı ve gazetecinin destek verdiği Cumhuriyet Güç Birliği bünyesinde seçimlerde bağımsız aday olma kararı aldı.

Bu adayların en başında ise birinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yer aldı. Perinçek, İzmir 2. bölgeden bağımsız aday oldu.

Balyoz davasının tutuklu sanığı 1. Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan da İstanbul 2. bölgeden bağımsız aday olurken, ikinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Albay Hasan Atilla Uğur ise Antalya'dan bağımsız aday oldu.

"İrticayla Mücadele Eylem Planı" davasının tutuklu sanığı Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım da Isparta'dan bağımsız adaylık listesindeki yerini aldı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum