1. HABERLER

  2. HABER

  3. Silivri Doktorları Baskılara Dayanamadı!
Silivri Doktorları Baskılara Dayanamadı!

Silivri Doktorları Baskılara Dayanamadı!

Silivri Cezaevi Hastanesi'ndeki doktorlar Ergenekon sanıklarının sürekli sevk talepleri karşısında çareyi kaçmakta buldu!

21 Şubat 2011 Pazartesi 15:28A+A-

Ergenekon ve Balyoz tutukluları dahil 13 bin kişiyi barındıran Silivri Cezaevi'ndeki sağlık krizi, yönetimle mahkumları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Mahkumların, "Muayene etmiyor, dokunmaya korkuyorlar!" gibi nedenlerle haklarında dava açtığı 5 doktor, "Psikolojimiz bozuldu!" diyerek cezaevi hastanesinden ayrıldı.

Akşam'ın haberine göre, Silivri Sağlık Grup Başkanı Dr. Sadık Balcı Cezaevi'nin açılışından bu yana tam donanımlı hastane olmasına rağmen bir türlü doktor ataması sorununun çözülemediğini belirterek, "Cezaevi bizim için bir sorun olmaya devam ediyor. Mahkum da kendine göre haklı, doktor da. Kapalı bir ortam. Doktorlarımız cezaevinde sürekli görev yapmak istemiyor. Psikolojimiz bozuldu diyerek tayin istiyor. Bazıları da cezaevine gelmemek için rapor alıyor. Cezaevinde gece görev yapacak doktor kalmayınca biz de zorunlu görevlendirmeyle 4 doktor atadık. Sonuç olarak oradaki sağlık hizmeti bir şekilde verilmeli." dedi.

Silivri Cezaevi'nde sağlık krizi yaşanıyor. 13 bin kişinin bulunduğu cezaevinde mahkumlar, "İstediğimiz ilaçlar yazılmıyor", "Bize dokunmaya bile korkuyorlar" diye doktorları şikayet etti. Kaymakam Mesut Demirkol da doktorlar hakkında soruşturma başlattı. Her biri hakkında yüzlerce soruşturma açılınca rapor alan doktorlar, sicillerinin bozulmaması için tayin isteyerek cezaevinden ayrıldı.

Mesai saatlerinde aile hekimliği kadrosunda 7 doktorun görev yaptığı cezaevinde 24 saat nöbet esasına göre çalışan 5 doktorun ayrılmasından sonra kriz çıktı. Gece acil duruma müdahale edecek doktor kalmaması üzerine cezaevi yönetimi Kaymakam Mesut Demirkol'dan yardım istedi.

Silivri İlçe Sağlık Müdürlüğü cezavi hastanesinde görev yapmak için hiçbir doktorun talepte bulunmaması üzerine 'zorunlu atama'yla soruna çözüm buldu. İlçe Sağlık Müdürlüğü, İbrahim Fırtına, Örnek'in de bulunduğu sanıkların tutuklanmasından 2 gün sonra cezaevi hastanesine görevlendirmeyle 4 doktor atadı.

HABERE YORUM KAT